• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Користев 3 различни модели другар. Од буџет до хај енд. Сите имаат исти болест. Софтвер правен во подрум. Ако ти си среќен со твојот уред ОК е, нема потреба да се оправдуваш на мене. Јас Шаоми би купил само ниска кон средна класа.. И тоа само кога би бил со ограничен буџет. Инаку не би ги гледал.
И јас сум користел од ноте 2 сите наваму со исклучок на седмицата. Ако нема јас што да те убедувам, што ме убедуваш ти со глупи тврдења.

Или не си ти него оној што му кочело менито на процесор подобар од мојот. Како не бе. Љубомора.
 
Изменето од модератор:

Bane

Gaining Experience
11 септември 2011
200
202
Prilep
Bane's setup  
Processor & Cooler
Core i5-10400
Motherboard
Asus prime B460M-A
Storage
Samsung 970 evo 500gb + Kingston A2000 500gb
PSU
Bequiet PurePower 11 Gold 600w
RAM
G.Skill Trident Z Neo 16GB 3200MHz DDR4 CL16 (2x8)
Video card
ASUS Turbo GeForce® GTX 1060 6GB
Case
Bequiet Pure Base 500dx white
Mouse
Razer Basilisk
Keyboard
A4tech X7
Audio
onboard
Monitor
Dell Ultrasharp U2412M
OS
Windows 10

Bane

Gaining Experience
11 септември 2011
200
202
Prilep
Bane's setup  
Processor & Cooler
Core i5-10400
Motherboard
Asus prime B460M-A
Storage
Samsung 970 evo 500gb + Kingston A2000 500gb
PSU
Bequiet PurePower 11 Gold 600w
RAM
G.Skill Trident Z Neo 16GB 3200MHz DDR4 CL16 (2x8)
Video card
ASUS Turbo GeForce® GTX 1060 6GB
Case
Bequiet Pure Base 500dx white
Mouse
Razer Basilisk
Keyboard
A4tech X7
Audio
onboard
Monitor
Dell Ultrasharp U2412M
OS
Windows 10

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
669
547
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bane

Tomekk

Gaining Experience
4 декември 2009
140
120
Android 11, MIUI 12 MI 9T
Некои работи што доаѓаат наскоро во Global верзијата. Screenshot_2020-12-03-22-12-06-327_com.miui.home.jpg Screenshot_2020-12-03-22-18-46-484_com.miui.home.jpg Screenshot_2020-12-03-22-20-09-035_com.miui.home.jpg

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Tobey

Intern
23 април 2017
211
48
Совет за избор помеѓу Поко x3 nfc i mi 10t лите 5g. Дали би имало разлика во софтверска поддршка помеѓу двата модели и дали бојата на пластичната рамка на ми10т лите би се изгребала побрзо отколку на покото?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,589
28,398
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
120 vs 60hz

Glass vs plastic

Biraj
 

Tobey

Intern
23 април 2017
211
48
Двата се 120 херци, е сега едниот има понов процесор па најверојатно софтверската подршка ќе ја направи разликата. До сега не сум имал шаоми
 

Fiatov

Intern
18 септември 2020
18
2
Знае некој кој сензор е 48мп камерата кај поко м3?
edit:
Marques Brownlee вика камерата била "acceptable"...:unsure:
 
Последна промена:

223-305

Intern
2 август 2017
27
12
Може помош за избор помеѓу 2 телефони (игнорирајте цена и други понуди):
Redmi Note 9 Pro
P40 Lite
 

ekonomist

Gaining Experience
17 јуни 2008
1,074
498
Може помош за избор помеѓу 2 телефони (игнорирајте цена и други понуди):
Redmi Note 9 Pro
P40 Lite
Секако дека Note 9 Pro.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,589
28,398
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Може помош за избор помеѓу 2 телефони (игнорирајте цена и други понуди):
Redmi Note 9 Pro
P40 Lite
Ни еден од тие. Земи си mi8 од Али.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,589
28,398
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,589
28,398
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Држи среќа да ти се погоди, еве и дечково со ист проблем е, телефонот работи како да има S625, не 720...

Butthurt бригада ќе тврди друго и така, ама имај у предвид.
Screenshot_2020-12-06-20-37-38-054_com.android.chrome.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,673
Мислења
830,158
Членови
28,671
Најнов член
digado133
На врв Дно