1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Листа на странски онлајн продавници што испорачуваат во Македонија

Дискусија во форумот 'Останато' започната од goranmitev, 31 oктомври 2010.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,168
  3,289
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Многу за електроника, а ниедна продавница за хардвер ХАРДВЕР (матични, кукишта, рам...)

  btw, NetworX, само хардот и напојувањето не ти чинат :D Другото ти е ок :D

  ГП
   
 2. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  Offtopic:
  Хардот е за никаде
  Ама од кај па сеа напојувањето не чини:zbunet3:?
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,168
  3,289
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Chiefteck не се добри. Брат ми две смени. ..а носат слична цена со CoolerMaster :D

  ГП
   
 4. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  Зимоска го земав, работеше компјутерот со се оверклокувано и пак немаше мака, ниту вентилаторот не покачуваше вртежи и не грееше. Сега само CPU-то е оверклокувано и ништо не покажува дека се мачи... според мене доволно добро е за парите:ermm:
   
 5. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  554
  364
  2 Март 2010
  Машко
  јесте, нарачав и ми стигна.. за 13 дена.
   
 6. JeRrY*

  JeRrY*
  Intern

  24
  1
  22 Јуни 2009
 7. Stru4nak

  Stru4nak
  Gaining Experience

  372
  119
  16 Април 2007
  Сакам да порачам од оваа страна
  Код:
  http://www.dealextreme.com
  преку paypal кога правам нарачка ми ја покажува оваа адреса т.е адресата на која сум регистриран пошто ја нема македонија како да направам да ми испорачаат во македонија дали можи некако да платам со paypal а да ми испорачаат на друга адреса и дали има некој порачано од оваа страна да ми помогни како што треба ????.
  Ime na ulica br.
  Prilep
  7500
  Slovenia
   
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,168
  3,289
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас имам нарачувано така, дека најбитно им е ЗИП, па ГРАД па ДРЖАВА. Порано стигаше, сега незнам. Мада, нема врска тоа со плаќање преку пејпол. Ти само плаќаш преку ПРИЛЕП, СЛОВЕНИЈА, а каде да ти го пратат си гледаш на сајтот.

  Г
   
 9. Stru4nak

  Stru4nak
  Gaining Experience

  372
  119
  16 Април 2007
  Ок средив се менувала адресата на страната.
   
 10. sajd

  sajd
  Intern

  154
  1
  6 oктомври 2008
  http://www.chinabuye.com
  да донирам уште една страница, не е тестирана дали стигаат пратките до мк :)
   
 11. koki

  koki
  Gaining Experience

  257
  135
  3 Март 2010
  Ај некој страна што испорачува во македонија хартиии муфлони пвц за печатница.
   
 12. babush

  babush
  Intern

  11
  1
  4 ноември 2010
 13. ssaso

  ssaso
  Intern

  25
  1
  25 ноември 2010
  Има некоја за Облека ?
   
 14. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  DCshoes знам дека праќаат во мк. И најк мислам
   
 15. ssaso

  ssaso
  Intern

  25
  1
  25 ноември 2010
 16. sajd

  sajd
  Intern

  154
  1
  6 oктомври 2008
  Направива порачка од www.dealextreme.com, и ме интересира за колку време ќе ми стигне пратката? некој шо има досега искуство нека поможи:) на 12ти декември ја направив порачката, 3 дена се пакуваше и сеа пиши дека е shipped.
   
 17. goranmitev

  goranmitev
  Intern

  75
  45
  27 Август 2010
  Ќе ти стигне за околу 18 дена. Ама бидејќи ќе те фати и Нова Година, може и повеќе. Јас нарачав телефон од оваа страна и ми стигна, проверено.
   
 18. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  341
  152
  10 Август 2008
  Машко
 19. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  554
  364
  2 Март 2010
  Машко
  Колку кошта отприлика испорака, ако имаш нарачувано?
   
 20. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  341
  152
  10 Август 2008
  Машко
  http://watchshop.com

  Испораката кошта околу 5 фунти.

  Shooter oд Geeks е прилично скапичко.

  Eдит:

  Уште едно сајтче за гардероба секако со испорака до Македонија.

  http://www.lamina.fi/
   
 21. dancob

  dancob
  Баниран/a

  12
  0
  10 oктомври 2007
 22. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  http://www.musicstore.com/en_EN/EUR
  Случајно некој да не има порачано нешто од овде?
  Ако има, стигнало ли земаат многу за поштарина, царини итн?
  Сакам да земам појачало
   
 23. draey

  draey
  Gaining Experience

  190
  226
  15 Јануари 2010
  Поздрав до сите ..
  Темава ми е доста интересна, а конкретно ме интересира дали ќе можам да добијам конкретн цени за поштарината, царината ( ако се плаќа ) за следниов производ http://cgi.ebay.com/CAR-DVD-PLAYER-...042?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item256247d652
  Сакам да го порачам од ибеј.
  Уште еден поздрав :D
   
 24. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  554
  364
  2 Март 2010
  Машко
  @draey.. Поштарина 30долари до Македонија, а царина мислам дека е 5% од цената.
   
 25. draey

  draey
  Gaining Experience

  190
  226
  15 Јануари 2010
  Фала shooter, значи околу 50 долари + на цената на производот.
   

Сподели

Вчитување...