1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Листа на странски онлајн продавници што испорачуваат во Македонија

Дискусија во форумот 'Останато' започната од goranmitev, 31 oктомври 2010.

 1. overrated

  overrated
  Intern

  191
  4
  8 Мај 2008
  Машко
  имаш некакво искуство со сајтот?
   
  1 person likes this.
 2. darkoo

  darkoo
  Intern

  12
  1
  12 Март 2008
  Откако го ретвитнав линкот добив директна порака од една пријателка од твитер. Пораката вели:
  ne sum clen na drustvoto so lista, a gledam naracuvaat gadgeti, pa eve neka izraduvaat i po doma :)

  Испорака до МК има и http://www.victoriassecret.com/
   
  1 person likes this.
 3. DynamicMK

  DynamicMK
  Gaining Experience

  1,624
  168
  11 Април 2007
  Машко
  Не. Кој е заинтересиран нека се распраша. Го видов како реклама на ФБ па го пастнав. Може да му се најде на некој.
   
 4. hexman

  hexman
  Intern

  8
  2
  3 Јануари 2010
 5. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  554
  364
  2 Март 2010
  Машко
  Некој да сподели искуство со suntekstore.com ? Стигаат нарачките, за колку време стигаат...
   
 6. Despotdesign

  Despotdesign
  Intern

  4
  1
  13 Мај 2010
  дали некој има искуство со порачака на поскапа техничка роба, околу 300$ . и предложете каде можам да најдам i-pod touch 4g со бесплатна достава и како би било тоа.
   
  1 person likes this.
 7. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Da, stigaat narackite. Mojata naracka maklu zaglavi, mi stigna za 3 nedeli no me izvestija navreme deka imalo nekoj problem so dostavata.

  Inaku moj poznanik redovno pravi naracki od toj sajt, dostava dobiva za 5-7 rabotni denovi.

  Najbitno e sto dostavata e besplatna a proizvodite prilicno evtini.
   
 8. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  554
  364
  2 Март 2010
  Машко
  Па и ја тоа глеам..Напраив нарачка колку за проба, се надевам ќе стигне :)
   
  1 person likes this.
 9. zlochko

  zlochko
  Intern

  140
  7
  23 Мај 2008
  Пронајдов сосема случајно уште еден cheap Chinese crap selling site with free shipping!
  Сеуште не сум нарачал ништо од таму, меѓутоа за тој што би сакал да проба еве ја адресата:

  http://www.pandawill.com
   
  1 person likes this.
 10. kalimerko!

  kalimerko!
  Intern

  121
  44
  9 Мај 2010
  Машко
 11. babush

  babush
  Intern

  11
  1
  4 ноември 2010
  http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=11310&highlight=PayPal еве овде HijackHacker има објаснато за PayPal


  Дали некој можи да ми кажи дали amazon испорачува во Македонија
   
  1 person likes this.
 12. brasica

  brasica
  On your way to fame

  622
  947
  18 Април 2010
  Јас лично сум правел нарачки од американскиот, англискиот и германскиот амазон. Само, што колку што знам, можеш да нарачуваш само книги, CD, DVD, blu-ray, и мислам дека од германскиот имам нарачано и игра некоја порано.
   
  1 person likes this.
 13. zokipp

  zokipp
  Intern

  146
  4
  24 Јули 2008
  Како имаш порачувано? Јас се обидов да порачам од dealеxtreme, и испорачуваат само на адреса верифицирана од paypal, а на таа адреса нормално пишува словенија наместо македонија.
   
  1 person likes this.
 14. HoLfElDeR

  HoLfElDeR
  Gaining Experience

  145
  74
  13 oктомври 2010
  http://www.proidee.co.uk
  Испорачуваат во Македонија само малку поскапи производи имаат и цената на испорачувањето е доста висока :D:D:D
   
  1 person likes this.
 15. sajd

  sajd
  Intern

  154
  1
  6 oктомври 2008
  www.pandawill.com Дали некој успеа да порача од овај сајт? дали стига пратката? и браво за тој што му текна да отвори ваква тема :)
   
 16. JeRrY*

  JeRrY*
  Intern

  24
  1
  22 Јуни 2009
 17. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,164
  3,295
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Јас би прашал дали е безбедно да се порачува преку нив. Сепак, лични податоци се оставаат. За исплаќањето е помалку битно.

  Поздрав,
  ГП
   
 18. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,164
  3,295
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Бај да веј,
  www.amazon.com и www.amazon.co.uk - пуштаат се освен хардвер;
  www.amazon.de - пушта се арно ама е на германски. Така што или да се помалтретирате со гугл превод или со некој што знае германски... или на курс по германски само ради порачување.

  Поздрав,
  ГП
   
 19. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009
  Недостасуа најпознатиот сервис за онлине продажба... хаха...

  www.ebay.com

  (испорачувањето зависи од продавачот на ebay)
   
 20. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  554
  364
  2 Март 2010
  Машко
  Да потврдам.. www.suntekstore.com испорачува, и што е најбитно бесплатна достава!!
   
 21. krale

  krale
  Practice makes perfect

  2,300
  1,360
  6 Февруари 2009
  Имаш нарачано и ти стигна, или само што си читал на нивната страна?
   
 22. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  570
  685
  21 ноември 2010
  Машко
  Пробав на amazon.de да порачам напојување , али пишуваше дека тој продукт неможе да се испорача на мојата адреса. Значи сепак не испорачуваат се.
   
 23. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,164
  3,295
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Сори. Јас порачував РАМ и немаше проблем.

  ГП
   
 24. DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  570
  685
  21 ноември 2010
  Машко
  Mа си го сакам напојувањето, не ме интересира :). Во секој случај добро е да се знае дека бар рам испорачуваат.
   
 25. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  http://www.chinavasion.com/
  Пишува дека испорачуваат до МК ама треба поштарина да се плати (брза пошта):muahaha:
   

Сподели

Вчитување...