1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

 1. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,463
  11,731
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @blitz2306 Добре дојде. Види овде, а и имаш приватна порака.
   
 2. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Го имам истиот и е добар. Само да се надат кертриџи со иста ширина и дебелина, ама повисоки да собере повеќе течност. Најдов нешто па да се порача

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

  Гуру, овој шоп е на еден наш член што најави ќе отвори радња и ке ги сотре умбрела со роба и цени. Јас се израдував. Само тој се обврза со инокин и повеќе од 3 производа нема. Има течности 10 и 30мл со умбрела цени и само онлајн се пазари. Баш беше муабетот околу ендура и ми побара висока цена. Кажав дека се наоѓа тука за поевтино и одговорот беше ако сакаш од фабрика толку е. А тие што сакаат да ќарат се... Не би околу тоа. Сега што и тебе ти е позната ендурата што се наоѓа кај нас на Кондураџија е правена или во истата фабрика.

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

  Гуру, што чудо е ова малото и кај може да се купи?

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

  Само такви користам околу 3год. Ако ти треба помош околу избор кажи

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 16 Март 2020
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,463
  11,731
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Во постот што си го цитирал има линк. :) Но еве го пак. Се потроши на ФТ, а и не сум премногу задоволен од него, но за тие пари (сосе попуст) беше супер. Има линија на екранот, а на форумот се жалеа дека ја има и кај многу други што го зеле (но кај некои нема). И не работи добро со температурна контрола. Но батерија држи, барем држеше кога беше нов, одамна не сум го пробал.
   
 4. Alex M

  Alex M
  Gaining Experience

  76
  57
  1 Февруари 2016
  Машко
  Толку изгледа и од Аромаши...Еве што ми вратија за нарачката...
  Hello, unfortunately I cannot send your order because Polish Post does
  not accept shipments to other countries.
  Само со DHL...Не знам дали е заради Корона Хистеријава или ??? Парите ми ги вратија на Pay Pal ....И сега кои места останаа за нарачка на Никотин?
   
 5. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
 6. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  474
  914
  15 Март 2016
  Машко
  ^ Поради ситуацијава испорачуваат само во Грција
   
 7. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  915
  735
  29 Март 2011
  Vape Mail AliExpress Функционира во најдобар ред а и Македонска Пошта :) received_210045783573318.jpeg

  Испратено од SM-G9770
   
  На gokica, krema, Metuzalem и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  281
  163
  23 Февруари 2017
  Машко
  Еве и мене ново играче, Smok TFV8 v2 Baby
  За сега сум задоволен и во мое мислење пдобар во вкус него uforce t2 што иди со драг 2 и мини IMG_20200324_205953.jpeg IMG_20200324_170809.jpeg

  Испратено од POCO F1 преку IT.mk форум апликација
   
  На Chaeld10_8, OldSchoolPvP, gokica и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Alex M

  Alex M
  Gaining Experience

  76
  57
  1 Февруари 2016
  Машко
  Ми треба помош...До сега нарачував по 100 мл никотинска PG база со 12 мг , па ја мешав со 100мл VG чисто . Е сега земав 36 мг никотинска PG база па ми треба помош како да ги измешам за да добијам база 50/50 VG/PG од 6 мг никотин ? Прашувам бидејќи некако не можам да се снајдам со калкулаториве...Поздрав
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе бапнеш на тој PG36mg:
  2х100ml PG + 3х100ml VG

  Добиваш 600ml течност 50/50 6mg/ml.
   
  Metuzalem, Tomica Jovevski, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,463
  11,731
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Пази стварно. :)

  Clipboard01.png

  Ако сакаш да миксаш помалку (за лесно мерење само преточуваш во шишенца од 10 милилитри) или имаш база капки за очи:

  Clipboard02.png

  Ако имаш вага или друг начин за мерење (не мора ептен прецизно, толеранциите се ептен големи):

  Clipboard03.png
   
  На Alex M му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  251
  272
  23 Март 2016
  Машко
  Друштво едно питањце, пошта работи со пратки сега, мислам дали стигаат ако нарачам нешто сега.

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 13. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  281
  163
  23 Февруари 2017
  Машко
  Според наша пошта аеродромот во скопје е затворен, па ако стигаат пратки my guess ќе одат бугарија/грција и со камионче навака
   
  На dim na struja му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Alex M

  Alex M
  Gaining Experience

  76
  57
  1 Февруари 2016
  Машко
  Стигаат пратките...Мене ми стигна вчера пратка испратена на 24 март со Ројал Меил..
   
  На dim na struja и krema им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Alex M
  Од каде нарачано?
   
  На dim na struja му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Alex M

  Alex M
  Gaining Experience

  76
  57
  1 Февруари 2016
  Машко
  Порачано од Smash Liquid...Никотин од 36 мг за кој погоре прашував за начин на мешање...Не очекував толку брза испорака во време на Коронава....
   
  MiGo18, dim na struja, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. Naumsot

  Naumsot
  Intern

  5
  2
  7 ноември 2018
  Машко
  Ke moze kontakt od nekoj sto prodava tecnosti? Mi treba itno. Blagodaram
   
 18. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
 19. Ilina_j

  Ilina_j
  Intern

  29
  14
  14 Април 2020
  Женско
  Здр на сите
  E-liquidot ми е при крај, help.
  На Fasttech ми кажаа сега за сега singapore post не праќа за Македонија.
  Ваши предлози за од каде да купам?
  Tnx
   
  Последна промена: 14 Април 2020
 20. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,463
  11,731
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Во оваа тема има неколку предлози.
   
 21. Ilina_j

  Ilina_j
  Intern

  29
  14
  14 Април 2020
  Женско
  Благодарам.
   
 22. Alex M

  Alex M
  Gaining Experience

  76
  57
  1 Февруари 2016
  Машко
  Како оди испораката преку DHL Expres од Аромаши ? Се плаќа само таа сума што ја плаќам кај нив или и DHL ќе ми наплати во Македонија ? И како оди доставата низ МКД ? Преку нив или преку Пошта...
   
 23. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,463
  11,731
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Општо за ДХЛ Експрес има многу негативни искуства низ темите на форумот, наплаќаат огромни провизии. Најнова давачка е што тоа изјавата/молбата дека пратката не ти е за царинење (под царинскиот лимит е) ја наплаќаат 300 денари.

  А без тоа, лани кога нарачував нешто преку ДХЛ беше 1500 денари давачки за нив, плус царината/ДДВ-то. Можев да поминам со 1000, ама да одам сам до скопскиот аеродром и/или царинарницата таму некаде на излезот од Скопје. И пак морав да одам да однесам документи лично до кај нив карши влада.

  Со ДХЛ Експрес оди преку нив, со ДХЛ Глобал Маил или слично име оди преку пошта.
   
  На Alex M му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Името не сакам да им го слушнам.
   
  На Alex M му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Ilina_j

  Ilina_j
  Intern

  29
  14
  14 Април 2020
  Женско
  Овде нема некој да продава течност? Или, сите сте кнап? :(
   

Сподели

Вчитување...