1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Дискусија во форумот 'Анхоч' започната од NecrotoX, 1 Декември 2017.

Тагови:

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 1. Позитивно

  193 глас/а
  88.1%
 2. Негативно

  15 глас/а
  6.8%
 3. Немам никакво мислење

  11 глас/а
  5.0%
 1. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  Спремен е, отворен е, со интересни понуди и попусти кои се ретки за Анхоч. Еве еден хинт:
  15737551538377905596917743045679.jpg
   
 2. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  267
  13 Март 2015
  Машко
  Овој вториот беше 2500 ден поевтин пред 3 месеци. :D
  Јас стварно неможам да разберам што им е целта со отварање продавници на секој ќош. Може да ми објасни некој.
  Што ќе им фали да има пример 5 продавници во Скопје. Така би биле нели и поевтини цените
   
 3. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  18.980 си беше тој од секогаш, најди доказ за она што го зборуваш.
   
  На viktorce, Tonino, marv и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,060
  4,345
  28 oктомври 2008
  Ако се работи за Lenovo-то, точно е, беше 19К. Знам затоа што бев да го гледам со намера да го купам. Но улетаа едни DELL со истиот процесор кои за жал веќе не ги гледам во понуда..
   
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,803
  5 oктомври 2007
  Машко
  Не е точно. Беше и е, модел со скоро ист назив ама со друг процесор и без ссд, или со 128ссд и амд процесор.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  На Banjifiko и Вајкинг им се допаѓа ова.
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,860
  3,286
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Истиот, ама не е истиот...
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 7. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  267
  13 Март 2015
  Машко
  моја грешка се извинувам. Јас незнам како лошо сум видел но вчера ми се виде 21000 денари на рекламава.
  Да така во право сте 19000 си беше и претходно. Толку го плати пријателот
   
  Последна промена: 15 ноември 2019
 8. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,803
  5 oктомври 2007
  Машко
  Може бил друг процесор. Можда искамчил некој попуст или ват евер. Овој е толку пари одамна.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 9. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  267
  13 Март 2015
  Машко
  Во право си. Јас лошо видов вчера на каталогот.
  Како и да е попуст нема ништо.
   
 10. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  четирите модели на сликата се на попуст. и има уште многу други артикли што СЕ на попуст. ова што го зборуваш не е точно!
   
 11. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,107
  654
  8 Август 2017
  Машко
  Не знам зошто продаваат уште лаптопи со и3 од 7 генерација во 2019та, наскоро и 2020та.
   
 12. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,803
  5 oктомври 2007
  Машко
  Залиха и цена. Некој има толку буџет и толку потреби.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
  Arabian, Rukfash и на mihovkris им се допаѓа ова.
 13. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,107
  654
  8 Август 2017
  Машко
  Да ама и3ките за лаптоп се тука некаде во цена со секоја генерација, секако има различен спекс од лаптоп до лаптоп, но вообичаено нема отскокнување во цена.
   
 14. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  А за залиха кој ти е контра аргументот?
   
 15. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,107
  654
  8 Август 2017
  Машко
  Немам некој аргумент, тоа е на Анхоч, мал пазар и се тоа, а и избор на купувачот.
   
 16. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  267
  13 Март 2015
  Машко
  Не ми е јасно како се на попуст кога цената е иста 2 месеци. Погоре луѓе кажаа, меѓу кои и јас. Тој што си е 19к денари и пред 2 месеци беше толку. Исто и со тој од 25к.
   
 17. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  Не е 19, 18 е сега НА ПОПУСТ. не знам зошто пробуваш да ги оцрниш Анхоч.
  Попуст ИМА, а ти лажеш.
   
  На DaVoRkNe и farkizz им се допаѓа ова.
 18. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,484
  1,803
  5 oктомври 2007
  Машко
  Абе до наочарите ќе да е

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 19. kristijan1001

  kristijan1001
  Gaining Experience

  88
  70
  29 Септември 2014
  Машко
  Dobro be ke donesat li nekoj asalni monitori vo drzavava 1440p 144hz IPS 27inc FreeSync (gsync compatible).... Sto e ova sto prodavaat 10godini stari monitori. Edinstveni se setec so asus ama 40k+ samo za gsync module ne mi se dava.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,060
  4,345
  28 oктомври 2008
  1. Кирилица.
  2. Прашањето е стрикно за Анхоч? Имаш фирми што носат по нарачка: Нексио, Зоте...
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,743
  27,423
  4 Септември 2008
  ?

  Stoke ti e? Plateni recenzii mestat, nema raz od 60 do 120hz +
   
  Rukfash, Skorp и на Fredy им се допаѓа ова.
 22. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  352
  259
  25 Август 2016
  Машко
  Да не има некој случајно човек во Амако да ми среди една работа?
   
 23. TheMarshal

  TheMarshal
  On your way to fame

  643
  981
  3 Јануари 2019
  Машко
  LG-то од денес го имаш во Нексио. Плус имаш Asus TUF за 31К во Сетек.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Astro

  Astro
  Guru

  6,638
  9,315
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  А та мислиш куда иду покварене лаптопе? Све тоа чипови се салваџира и се продава. Ништо не му фали на i3 7-ма генерација во 2019-та, сосем добро си ја врши работата за лајт-нормален офис воркфлоу,
   
 25. Abovelife

  Abovelife
  Intern

  22
  19
  11 Април 2016
  Машко
  Некој да не знае дали ќе има попусти во анхоч за Black Friday?

  @SiPy`
   

Сподели

Вчитување...