Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

web design

 1. Miki98

  Софтвер и веб апликација

  Здраво ит другари Колку кошта еден софтвер за водење списоци на вработени, плати,магацин и останато.. Од прилика ќе кошта ли од 1000-3000€?
 2. Глупав

  Идеја за Instagram Feed инкорпорација на webpage

  Поради тоа што не сакам да идам овој пат по полесниот пат со WordPress па и builder за него, и плус некој Plugin, имам некоја замисла за дизјан на web-page во кој би имало галерија во која динамички би се load-ирале слики од Instagram профил во raw code или #hashtag feed од Инстаграм и би се...
 3. S

  Учење веб дизајн, семос, факултет?

  Еј, се интересирам за веб дизајн(плус графички дизајн ама мислам дека е подобро да се фокусирам на веб и после графички да ми е секундарно), можеби ќе се предомислам ама мислам дека не, планирам да почнам да чепкам деновиве па да видам шо како е и како ми се свиѓа, и некој ми препорача Семос(или...
 4. M

  Здраво и веднаш прашање :)

  Да се запознаеме, искрено и другарски на почетокот :) Случајно ве најдов, почнав да истражувам за една идеја која подолго време ми стои во глава и пребарувајќи мислења излезе форумов :) Значи нова сум но и тутуле бале за многу работи :) Во план ми е реализација на интернационален сајт...
 5. bobipp

  Мојот прв сајт, EnjoyTheFlavors

  Задоволство ми е да ви го претставам мојот прв официјален сајт, башка од личниот Enjoy the flavors Со помали и поголеми паузи, поради други обврски се работеше од почетокот на годината. 2-3 недели само изгубив додека да одберам соодветен домен, се што ми беше во прв план зафатено упм :D али и...
На врв Дно