• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Идеја за Instagram Feed инкорпорација на webpage

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
687
402
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Поради тоа што не сакам да идам овој пат
по полесниот пат со WordPress па и builder за него, и плус некој Plugin,
имам некоја замисла за дизјан на web-page во кој би имало галерија
во која динамички би се load-ирале слики од Instagram профил во raw code
или #hashtag feed од Инстаграм и би се менеле исто така random со нови on the fly...
Прашањето ми е: Лутам по документации окулу нови правила на API на Instagram,
како и Access токени кои првично се short term,
па потребно е да се менат во рок од еден ден со long term,
кои дополнително имаат рок на трање од 60 дена, па повторно се обновуваат...
Исто така како што читам треба (поради сигурност нели) да биде server side автентикацијата...

Може некој од Вас да биде љубезен да ме посочи конкретно каде би се насочил,
да каже некој "алгоритам" како тоа би го направил најбезболно...???

Однапред благодарам за Ваше внимание!!!
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,622
1,034
Поради тоа што не сакам да идам овој пат
по полесниот пат со WordPress па и builder за него, и плус некој Plugin,
имам некоја замисла за дизјан на web-page во кој би имало галерија
во која динамички би се load-ирале слики од Instagram профил во raw code
или #hashtag feed од Инстаграм и би се менеле исто така random со нови on the fly...
Прашањето ми е: Лутам по документации окулу нови правила на API на Instagram,
како и Access токени кои првично се short term,
па потребно е да се менат во рок од еден ден со long term,
кои дополнително имаат рок на трање од 60 дена, па повторно се обновуваат...
Исто така како што читам треба (поради сигурност нели) да биде server side автентикацијата...

Може некој од Вас да биде љубезен да ме посочи конкретно каде би се насочил,
да каже некој "алгоритам" како тоа би го направил најбезболно...???

Однапред благодарам за Ваше внимание!!!
Пробај со ова, или сакаш ептен самоправски?Испратено од SM-A405FN преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,356
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно