1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Здраво и веднаш прашање :)

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од MajaМаки, 21 ноември 2017.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. MajaМаки

  MajaМаки
  Intern

  3
  1
  21 ноември 2017
  Женско
  Да се запознаеме, искрено и другарски на почетокот :)

  Случајно ве најдов, почнав да истражувам за една идеја која подолго време ми стои во глава и пребарувајќи мислења излезе форумов :)
  Значи нова сум но и тутуле бале за многу работи :)
  Во план ми е реализација на интернационален сајт, концептот го имам, не знам дали ќе помине но сакам да пробам. Она што ми е голема непознаница, web hosting и web designer.
  Имам искуство со администрирање на сајт хостиран во Wordpress.org, доста добро ми е познато и од аспект на креирање нови страни, SEO оптимизација и слично.
  Но она што ме мачи и на што би сакала да најдам одговор е следното:
  - која е разликата во тоа ако сега отидам на Wordpress.com и си купам Wordpress premium plan со вклучен домаин кој во тој случај ми е бесплатен и си изберам некоја од темите во однос на тоа да ангажирам мк фирма (освен цената претпоставувам пошто вака цената е $96 годишно)
  - дали и во тој случај јас ќе можам да си го администриран сајтот
  - дали можете од ваше искуство да ми препорачате фирма која би ми помогнала и во случај на хостинг и за дизајн а цената да не е плафон (збориме за едноставен сајт од 5 страни, но кој би нудел online продажба и плаќање)


  Фала,
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,966
  2,936
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Од познативе фирми Uhost ми се познати по добриот збор за поддршка и стабилност.
   
  На Boce! и MajaМаки им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Добредојде и имај убав престој на форумот :)

  Имаме експерти баш за твојата проблематика, биди трпелива и ќе добиеш одговор на твоите прашања.
  :cool:

  ping @FLEGMA
   
  Astro, Daniel86, MajaМаки и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,235
  24,009
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ја пошто сум нуб поголем од тебе, не можам да ти помогнам ама можам да ти кажам добредојде, прочитај правила и имај приатен престој

  Испратено преку nokia 3310
   
  На MajaМаки му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,235
  24,009
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @MajaМаки Отвори си нова тема со твоето прашање во соодветен под-форум... темите во Добредојде се затвараат после 48 часа.
   
  На MajaМаки му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,122
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Те го дека е , не е прв овој пут ама е втор :D
   
Слични теми
 1. ekonomist
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,147
 2. MarioO
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,851
 3. todorovtony
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,020
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  2,352
 5. Zero-T
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,233
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...