• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

vip

 1. Winncoot

  Се продава телефон А1 Alpha

  Се продава ново искочен телефон А1 Alpha. Неотпакуван и не е активиран. Има 2 години гаранција во А1(Вип). Отклучен е и работи со секоја мрежа. Спецификации: - Octa Core 1.6Ghz процесор - 3GB RAM - 64GB вградена меморија (се надоградува со СД картичка) - Dual SIM - Двојна камера 13/2мегaпиксели...
 2. Глупав

  A1 разочарува уште на почеток

  А1 излезе на странатра на VIP и место да нуди промоции ги покачува цените!!! *се обидуваат да привлечат муштерии со 2 канали за восрасни??? WTF??? (не знаев дали да ја ставам темава во Vip/Blizoo, евентулано да се преименува таа тема во A1/Vip/Blizoo и да се залепи муабетот)
 3. gorgekara

  VIP Combo Box 3 по лимитот

  Се префрлив на Vip Combo Box 3 пред скоро време и иако сум задоволен од стабилноста и брзината што ја нудат не сум сигурен што се случува по надминувањето на лимитот од 150GB. Дали веднаш се намалува на 756Kb/s или следниот ден? Генерално ме интересира дали има некој искуство со овој пакет да...
 4. BlackOuttheWoRlD

  Најбрз интернет провајдер на телефон 4g

  Здраво Сакам да знам кој е најбрз провајдер за телефон,дали е вип или телеком,или пак лајкaмобил? Мислам дека лајка имаат 4г и многу добар нет. другарот мој е на лајкамобил,и пробав на бетаспеедтест.нет стигаа до 20мб/с,само незанам за другите какви мб/с имаат
 5. Глупав

  Совет за нов телефон - па и не е толку итно ! ! !

  На мисла сум да купам нов телефон некаде до кај февруари 2017 (бидејќи тогаш некаде ми истекува договорот со еден од провајдерите)... Се мислев долго врме за Pixel, меѓутоа моментално го има само во Анхоч (Anhoch) и цената му е некаде 65 000 мкд. (претераа со оглед на тоа дека Google го продава...
 6. paraglajder

  ВИП оператор продава дефектни телефони

  Здраво. Мојот случај: - Потпишав нов постпејд договор со ВИП, и подигнав телефон. - Mи продадоа дефектен телефон. (ПОВРЕМЕНО не реагираа системските рингтонови за повик, аларм, SMS. По рестартирање на телефот пак се си работеше ОК, се до наредната епизода кога ке му "текне" на телефонот пак...
На врв Дно