• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

VIP Combo Box 3 по лимитот

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gorgekara

Intern
2 декември 2015
18
8
Се префрлив на Vip Combo Box 3 пред скоро време и иако сум задоволен од стабилноста и брзината што ја нудат не сум сигурен што се случува по надминувањето на лимитот од 150GB.

Дали веднаш се намалува на 756Kb/s или следниот ден? Генерално ме интересира дали има некој искуство со овој пакет да сподели tips and tricks.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,304
2,114
Дали веднаш се намалува на 756Kb/s или следниот ден? Генерално ме интересира дали има некој искуство со овој пакет да сподели tips and tricks.
Прво брзината ти се намалува на 70%, па после тоа ти се намалува на 50%. Или нешто така беше.

Едит: Не се сетив дека Combo Box e пакетот со 4Г интернет и boom tv. Одговорот доле е точен.
 
Последна промена:

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1,081
540
Тоа со намалување на 70% па 50% важи само за cable, доколку надминеш одма се намалува брзината.
 

Атачменти

boban984

Gaining Experience
5 јули 2007
95
194
Во Ѓорче имаш опција за неограничен нет во Комбо НЕО: Vip Комбо 3 - Vip
Незнам дали имаат во другите населби ваква опција.
 

ceki97

Intern
12 март 2020
3
3
da ja osvezam temava tokolku ima nekoj resiver od vip za televizija dokolku ima antena na krov ili na tavan neka ja zavrti severo zapat ke fati povekje nad 80 kanali koj rabotat bez karticka. kartickata im sluzi za fox kanalite i drugi filmski kanali
 

ceki97

Intern
12 март 2020
3
3
izvini brat zaboraviv jas sum od ohrid sega neznam na drugite gradovi kade se postaveni predavatelite ama da znaete teka preku resiverite na vip rabotat bez karticka
 

Deksa

Gaining Experience
9 февруари 2012
651
445
drugari dali nekoj ima iskustvo so paketov dali kradat od A1 kako Thome?
 

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
160
154
Крадат ко политичари. А зинати му се задниците ко на новинари.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,490
3,572
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
drugari dali nekoj ima iskustvo so paketov dali kradat od A1 kako Thome?
Како мислиш да крадат? Јас го користам Combo Box GO со 100 GB за 30 дена, се јавуваш, ти активираат, после тоа на сметката ти доаѓа плус сумата што си ја платил за пакетот. Нема што да те крадат, ако си активирал пакет за 799 денари, на сметка ќе имаш плус 799 денари за плаќање.
 

Deksa

Gaining Experience
9 февруари 2012
651
445
Како мислиш да крадат? Јас го користам Combo Box GO со 100 GB за 30 дена, се јавуваш, ти активираат, после тоа на сметката ти доаѓа плус сумата што си ја платил за пакетот. Нема што да те крадат, ако си активирал пакет за 799 денари, на сметка ќе имаш плус 799 денари за плаќање.
Pa kako thome sto krade (odzema od paketot za download) primer ke potrosis 50gb I uste 50gb ke ti dodadat oni demek si potrosil 100gb za da te motiviraat da dokupis.
Imas samo 100gb? A sto im e taa promocijata + 50gb? Ili treba da doplatam za tie 50?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,490
3,572
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Pa kako thome sto krade (odzema od paketot za download) primer ke potrosis 50gb I uste 50gb ke ti dodadat oni demek si potrosil 100gb za da te motiviraat da dokupis.
Imas samo 100gb? A sto im e taa promocijata + 50gb? Ili treba da doplatam za tie 50?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Не знам што им е тоа +50GB, можеби им е промоција за нови корисници.

Инаку не ми се случило ми одземат, всушност секогаш и ми останува недотрошен. Рутерот има доста детална статистика за протокот на податоци и можеш точно да си гледаш кој уред колку троши, овие податоци се од самиот рутер локално на мрежата, они не можат да ги манипулираат.


 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,643
Мислења
829,518
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно