• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Најбрз интернет провајдер на телефон 4g

 • Ја почнал/а темата
 • #1

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
53
Здраво
Сакам да знам кој е најбрз провајдер за телефон,дали е вип или телеком,или пак лајкaмобил?
Мислам дека лајка имаат 4г и многу добар нет. другарот мој е на лајкамобил,и пробав на бетаспеедтест.нет
стигаа до 20мб/с,само незанам за другите какви мб/с имаат
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,407
1,172
Ohrid
Здраво
Сакам да знам кој е најбрз провајдер за телефон,дали е вип или телеком,или пак лајкaмобил?
Мислам дека лајка имаат 4г и многу добар нет. другарот мој е на лајкамобил,и пробав на бетаспеедтест.нет
стигаа до 20мб/с,само незанам за другите какви мб/с имаат
Телеком МК

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
170
147
Tелеком ,тоа е неспорно, и тоа на постпејд. Препаид мислам дека се лимитирани со брзината.
Јас лично имам мерено околу 150-160мб/с
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
53
Tелеком ,тоа е неспорно, и тоа на постпејд. Препаид мислам дека се лимитирани со брзината.
Јас лично имам мерено околу 150-160мб/с
но мислам дека и зависи и градот така?
Во скопје е 150мб/с??
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,573
2,663
Телеком. И не зависи толку од градот, колку што зависи од конкретната локација. Во Скопје во Центар имам измерено до кај 200mpbs, на периферија оди до кај 60-70. Зависи од станиците.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
53
Телеком. И не зависи толку од градот, колку што зависи од конкретната локација. Во Скопје во Центар имам измерено до кај 200mpbs, на периферија оди до кај 60-70. Зависи од станиците.
а кој пакет на телеком може да знам,сакам да пробам,колку дена трае,не сум на претплата.
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
170
147
Сега отворив speedtest историјата гледам сум мерел во Скопје 156, Гевгелија 152, Струмица 150 итн.
Ама мерењата ми се ид пред 2 години. Може имаат нешто сменето.
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
949
378
Најпрво зависи од кој уред, и колку тој уред прима брзини.
Еве за пример, ќе го земам S10
LTE-A (7CA) Cat20 со брзини 2000/150 Mbps U/D
Телефонот максимум може толку да фати, нормално после тоа зависи Телеком колку брзина ќе испорача.
Во центар мислам дека имаат најбрзо, барем јас што сум мерел, максимално што ми има извадено е 80/40, ама исто така и зависи каде си, дали има објекти околу тебе, дрвја, или нешто друго што блокира сигнал.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
53
вип се најаки без конкуренција, а телеком најбрзи
Се тролнах,отидов да купам телеком,активиран нет и ја пробам брзината 30мб/с,а на фругарот 100мб/с.
Преку вип пробам не сака ни да крене на довнлоад.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
53
Помош незнам како се проверува сметката на телеком и интернет пакетите како се активираат?
Пробав но несака да ја покаже сметката на *122#
 

Атачменти

Serko

Gaining Experience
30 август 2018
91
142
Според мене Телеком.
Имав ВИП и Лајка и мислам дека разликата е огромна.
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
170
147

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
902
Неврленд
Да, имаат. Првио месец сите плативме унапред за да се активира бројо. И после почнаа како си интернето да даваат рок до крај на месецо да платиме. И интернето е припејд уствари, со таа разлика шо у практична смисла е постпејд.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
53
Да, имаат. Првио месец сите плативме унапред за да се активира бројо. И после почнаа како си интернето да даваат рок до крај на месецо да платиме. И интернето е припејд уствари, со таа разлика шо у практична смисла е постпејд.
која цена ? колку интернет имаш?
Дали има 50гб или неограничен интернет за сим телеком каде да најдам?
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
902
Неврленд
Телекабел реков. 500 ден неограничени разговори , 10 GB интернет. Без обрвски.
 

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,235
902
Неврленд
Има и еден нов провајдер - Телекабел. Припејд за 500че со 10 гига интернет, еве на 4гПогледнете го атачментот 75817

Испратено од Redmi 5 Plus преку IT.mk форум апликација
а која брзина ја имаш на интернетот? има суппорт 4г?
Солидна брзина имаат бидејки ја користат мрежата на телеком.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,643
Мислења
829,515
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно