1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

A1 разочарува уште на почеток

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од Глупав, 3 Септември 2019.

Тагови:
 1. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  369
  173
  20 Април 2008
  Машко
  А1 излезе на странатра на VIP и место да нуди промоции ги покачува цените!!!

  *се обидуваат да привлечат муштерии со 2 канали за восрасни??? WTF???
  (не знаев дали да ја ставам темава во Vip/Blizoo,
  евентулано да се преименува таа тема во A1/Vip/Blizoo и да се залепи муабетот)
   
  Последна промена: 3 Септември 2019
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,252
  6,378
  27 Март 2014
  Народот во недостаток на пари навалува нљ порно затоа се тие два канали. Знаат на што се палат Македонците
   
  На JensenInterceptor, Jovan2389, StalkeR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  936
  1,114
  9 Јуни 2015
  Машко
  со 2 канали за возрасни во најефтиниот пакет ќе привлечат многу старчиња што немаат видено п***а со очи од времето на Југославија.. до пред 1 година работев како техничар за вип и од оваа категорија на луѓе имаше многу разочарани откако ќе дознае дека нема ниту еден канал од тој тип
   
  JensenInterceptor, Sherminator, Zippo и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,157
  8,536
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И они се глупи као тебе по се изглеа :oh:

  Стварно, многу безвезе настап имаат, 0 хајп.
   
  На artweb и Вајкинг им се допаѓа ова.
 5. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  369
  173
  20 Април 2008
  Машко
  го претражив зборчето... баш така -hype (со минус)!!!
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,188
  1,248
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  не дека ги бранам, но одма трчате а уште „официјално“ се немаат огласено, пејџот и апликацијата може уште ги доработуваат.
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  940
  502
  12 Април 2013
  Машко
  како тоа одма трчаме кога за 499 имаше на вип 1,5гб сеа има 1гб, или да го доработат како што кажуваш и ти хахахахахах
   
 8. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  369
  173
  20 Април 2008
  Машко
  од кога официјални информации се трчање?.. значи и тоа А1 не им е уште официјално, да причекаме?..
   
 9. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,188
  1,248
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  не туку сега се припремаат, а уште се во „останете љубопитни“ мод :D
   
  На Глупав му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  892
  699
  29 Март 2011
  Од денес се А1 и не гледам некоја разлика :) бев во салон најавуваат 5Г во рок од 3до4 месеци ништо посебно IMG_20190903_110319.jpeg

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  JensenInterceptor, Rukfash и на StOrMK им се допаѓа ова.
 11. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,090
  1,366
  5 Септември 2008
  Машко
  Пошто никогаш нема да им станам корисник, еве и ја да се разочарам од нешто, логово e туга до јаја.
   
  На Sherminator, mkiptv, Маша и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  369
  173
  20 Април 2008
  Машко
  ДА љубопитен бев да видам што поволности ќе обезбедат по повод ребрендирање за да продолжам договор...
  Сега не гледам воопшто причина да продолжувам договорот, туку многу повеќе поволности имам на договорот кој ми е моментално во важност...
   
  На spytronicmk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  892
  699
  29 Март 2011
  Мене ваш ми се фини и сум задоволен имам 4г рутер на 22мбс толку и ми е макс по договор на телефон ми цепи и до 60мбс 4г мрежата стабилни супер Битола :)

  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 14. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  369
  173
  20 Април 2008
  Машко
  Не викам дека сум имал проблеми до сега...
  Меѓутоа нивниот однос уште на старт НЕ ветува...
  Имено за иста услуга во која се скратени една мобилна линија,
  скратено СпортКлуб 1 и 2, како и помалку брзина од 10Мбс
  тие наплаќаат со некој денар повеќе (поточно 50мкд)...
   
 15. Astro

  Astro
  Guru

  6,157
  8,536
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Сериозна фирма ќе направи еден куп ивенти, реклами, ааа-ууу на глава ќе ти се качат, така се прави хајп и brand awareness. Јас не знам ништо за А1 ниту ме интересира пошто знам дека не е ништо битно поради немањето на хајп. Ако има нешто интересно сепак, пишете тука, па ќе прочитам :D
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 16. toplel

  toplel
  On your way to fame

  564
  604
  18 Август 2016
  Машко
  Аку не давет Lost, Милионер со Трендо, Dragonball, Pokemon, Клон, Млади Бунтовници и Премиер Лига ништо не прајме. А1, my ass.
   
  На JensenInterceptor, fuzzjaw, itstheigyg и уште 11 други им се допаѓа ова.
 17. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  892
  699
  29 Март 2011
  Спорт клуб 1и2 функционира на цам модул баш како што треба баш сега проверив :) на Вип Мобиле Л сум плаќам 2700ден месечно
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 18. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,037
  3,059
  2 Септември 2012
  Машко
  Вчера набрзина ги погледнав понудите /пакетите кои ги нуди сегашниот А1 и некако ми се виде дека имам многу подобар договор со нив уште кога беа Вип, цена/услуги. :)
  Искрено очекував дека ќе видам нешто подобро за истите пари ама...:crazy:
   
  На Глупав му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  369
  173
  20 Април 2008
  Машко
  Дечки не ви ги разбирам "модерниве шали"... дај ако сакате терјате "по старо"...
   
  На AlexM му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  144
  126
  23 Август 2017
  Машко
  Занаетчија
  И долина на волците море хеееј
  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На toplel, StOrMK, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  720
  384
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Поголем/огромен хајп направи промоцијата на boom tv (еден сектор од оператор) на времето со музиката на Кирил Џајковски и телевизорот со Пинк каналите во Шутка и Жаре со баба Ратка од село Троло отколку ова ребрендирање на целиот оператор. Алал да им е на маркетинг тимот од тоа време, реално остави голем впечаток и се запиша во историјата. :)


  View: https://www.youtube.com/watch?v=nXvAD3m1ttY


  View: https://www.youtube.com/watch?v=3z00IXMCbFM
   
  На neW1, RoninMK, tonidn и уште 3 други им се допаѓа ова.
 22. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  215
  447
  24 Април 2007
  Женско
  1GB is the new Lorem Ipsum ;)
   
  На JensenInterceptor и JasSum им се допаѓа ова.
 23. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Кај соседиве имаат подобра понуда!
   

  Прикачени датотеки:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина:
   50.1 KB
   Прегледи:
   141
  На TheMarshal и Oktar им се допаѓа ова.
 24. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  256
  347
  3 Јануари 2019
  Машко
  Види ги A1 Бугарија. Имаат феноменални пакети за секоја потреба.
   
 25. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Се кладам дека си мислат: што да се замараме околу brand awareness, кога нашиот успех зависи 90% од цената. И во право се. Просечниот македонец го заболе дали се вика фирмата Вип, Оне, А1, Телеком, Т-мобиле.... Битно е колку кошта и дали е добра мрежата.
   
  На JensenInterceptor, Krkac, Astro и уште 3 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,417
 2. ProNoob
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  627
 3. mariomako
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  6,119
 4. igor_xxxx
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,451
 5. martinb
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  242
Вчитување...

Сподели

Вчитување...