Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

optika

 1. B

  Декодирање рутери

  SPEEDPORT PRO PLUS- model na ruter Posle 4 godini redovno plakjani smetki na mk telekom imav problem so konektiranje na ruter od Telekom de ,nikakva inforacija ne dobiv osven povrzete go postoeckiot ruter na noviot za da ima signal nikakvo objasnuvanje ne dobiv. Mislev se smenilo nesto deka...
 2. steelseries

  T-home optika 50 down / 50 up

  Здраво, Сакам да ми дадете некој совет што да правам во случајов. Користам windows 10 pro секогаш (up to date) кој што секогаш го tweak на ист начин без да има некој проблеми исклучувам services и слично.. Пред 1 месец имав 15-25 пинг на CS:GО, но последно време не паѓа испод 50,60 ping...
На врв Дно