• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nvidia

 1. Ficiani

  Проценка Asus GeForce GTX 1050Ti 4gb GDDR5

  Asus Phoenix GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5 Проценка на графичкава би било од огромна корист. Купена е почеток на Јануари 2018та. Нема гаранција.
 2. shifty

  Купено Купувам 2080TI

  Како што гласи насловот на темата, купувам 2080TI. Модел, цена, детали, гаранција во приватна порака.
 3. Мариијан

  Најдобар избор на лаптоп

  Здраво ако може помош при избор на конфигурација за лаптоп имам неколку избори па ако може ваша помош, Лаптоп ACER SF314-41-R3N4 14.0" R3-3200U/8GB/256GB Лаптоп ACER A515-43-R013 R5-3500U/16GB/512GB SSD LENOVO IdeaPad 3 15ADA05 ( ABYSS BLUE )...
 4. dipetar

  Продадено Се продава Dell Inspiron 3542, i3, 8Gb, 500SSD, NVidia GeForce 820M

  Здраво, Продавам: Dell Inspiron 3542 i3 4005U 8Gb DDR3 RAM Intel HD Graphics Family NVidia GeForce 820M 2047Mb 500GB SSD Samsung EVO Windows 10 Licensed Office 2019 Licensed *SSD се уште под гаранција *DDR3 се уште под гаранција Користен исклучиво на биро, дома, во период од шест месеци. Во...
 5. Roxas

  RTX2060 frequency drop

  Само што го уклучив пц-то почнаа некои игрри багирани да с стартуваат како да нема текстура и предметите се црни. Упалив afterburner и ми ги покажа core clock 1365 и mem speed 6801mhz под стрес. Пробав реинсталирање на драјверот ама ништо. Дали може да биде проблем со некој VRAM чип? Што би...
 6. Picolo

  Туторијал Инсталација / Конфигурација за графика на Федора 31 (Nvidia)

  Туторијал за инсталирање nvidia gup и сетиранје конфигурација за примарна графика. Инсталација : Драјверите за вашата графичка мозе да ги најдете на линков.(OS Linux_64) Отворете Shell и искуцкајте : chmod +x /path/to/NVIDIA-Linux-*.run Shell : reboot Инсталација (dependencies) : Shell ...
 7. shifty

  Купувам 1080Ti/2070/5700

  Во налет на новиве графички картички и поевтинувања (на измешаниов пазар на графички карти), доколку некој има за продажба графичка карта во ранг на: - 2060 Super, - 2070/Super, - 5700/XT, - 1080Ti, контактирајте ме во приватна порака. По можност оставете некоја слика од графичката карта...
 8. Gappo

  Продадено MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC [со гаранција]

  Купена на 1 Април, 2019, во добра состојба. Број за контакт во ПП. Гаранција: До 1 Април, 2021 Цена: 17000 денари Specs: VRAM: 6GB, DDR6 Base Clock: 1365MHz Boost Clock: 1750MHz Power Usage: 160W Output: DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1 За повеќе...
 9. L

  Кој сервиси од Скопје прават рефлеш на графичка карта?

  Поздрав, кој сервиси од Скопје прават рефлеш на графичката карта? Фала однапред.
 10. Roxas

  Asus k55vd-sx439

  Имам лаптоп нефункционален, матичната ми рекоа да ја сменам. Кои се искуствата со порачките од Ebay, Aliexpress и други ? Дали се исплати ли да порачам, околу 100 евра испаѓа со достава до македонија.
 11. gremlin

  Gigabyte GeForce RTX 2070 WINDFORCE 8GB

  Gigabyte GeForce RTX 2070 WINDFORCE 8GB - купена пред 5 месеци со 2 години гаранција од Анхоч - 28.000 Купена е од gOJDO и ја имам користено неполни 2 месеца. Ја купив од мерак да пробам нова технологија и иако демоата за RTX како и перформансите беа импресивни сепак јас претежно играм дота2 па...
 12. cgfreak

  Проценка GIGABYTE GeForce GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2

  Проценка пред да оди на продажба. Не е нит копана, нит гејмана, во куќиште со филтри, непушачка просторија. GIGABYTE GeForce GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2
 13. ayahuasca

  Asus ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5

  Купена е од сетек, со преостаната гаранција до ноември 2019. Зачувани се кутија и додатоци за картата. 10500 ден.
 14. ayahuasca

  Проценка ROG Strix GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5

  Купена е од сетек, со преостаната гаранција до ноември 2019. Користена е за пубг и ептен ретко други игри чисто да видам перформанси. Никогаш не е користена за мајнинг и сл. и не е клокана. На ASUS GPU Tweak II e стандардно на gaming mode цело време. Зачувани се кутија и додатоци за картата...
 15. JensenInterceptor

  Зошто ефтините лаптопи најчесто имаат АМД Радеон или Интел графички картички, наместо Ен-Видиа?

  Сега размислувам да си зеам нов лаптоп, пошто би сакал батеријата да трае подолго, ама и да има повеќе РАМ меморија, 8 гига бар. Ќе се задоволам со Интел и-3ка, не мора да е и-5ка, пошто не ми вреди да фрлам пари за компјутер што ќе се користи во главно за пишување документи, сурфање Веб и...
 16. -Ata-

  Продадено Продавам лаптоп Acer Aspire E5-571G

  Продавам лаптоп модел Acer Aspire E5-571G CPU: i5 4210u GPU: Intel/Nvidia 840M 2GB RAM: 8GB HDD: WD 1 TB CD-ROM SCREEN: 1366X768 батерија оригинална цена 260 е
 17. Necromancer

  Продавам Gigabyte GTX 1050 OC

  Ја продавам картата од линкот. Во кутија, со сите додатоци фабрички. Графичката е супер, многу тивка, до 50 и нешто степени воопшто не вклучуваат вентилаторите. Картата е оваа од линкот: Anhoch PC Market Online - Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Windforce OC 2GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 WINDFORCE...
 18. Gilfoyle

  Nvidia почнува со поддршка на Freesync монитори

  Пред неколку часа Nvidia објави дека од 15ти јануари започнува тестирање на сите монитори што имаат VRR преку Vesa Displayport Adaptive-sync protocol тие што ги поминуваат тестовите ќе бидат означени како G-SYNC Compatible и автоматски ќе бидат enabled. G-SYNC Compatible ќе ги идентификува...
 19. И

  Продавам компјутерески делови

  Здраво поради потреба од финансии за заминување во странство ги продавам следниве делови: Би ги замолил администраторите да ги затворат другите теми што сум ги отворил и да биде една тема. Напојувања 7х Антек ВП 700 немаат гаранција си функционирааат најнормално. Цена 2000 денари 2х Корсаир ЦХ...
 20. Oktar

  Продадено Asus Strix GeForce® GTX 970

  Продавам Asus Strix GеForce® GTX 970, Гаранцијата е истечена Февруари 2018та, купена од форумов и не е користена ни за копање ни за играње. Ја поседував само од мерак и поради тифкоќата, како што сега поседувам 1070 Стрикс. Целосно исправна, никакви проблеми, пали вози/играј/копај. Доаѓа...
На врв Дно