• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

лажни вести

  1. gokica

    Лажни вести и како да препознаеме

    Денес циркулираше лажна информација за отворање на школите па потоа следеше демант. Ова ме поттикна да отворам посебна тема и да ги повикам сите кои имаат искуство со проблематика на лажни вести да споделат совети како луѓето да ги препознаат. Се поактуелна е оваа тема и сигурен сум дека има...
На врв Дно