Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

графичка картица

 1. Графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G

  Графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G

  Продавам графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G. Во комплет пакување. Има локална гаранција до август 2023. Картата е добиена како заменска (пред 2 месеци) за расипана карта која беше под гаранција. Не е користена воопшто (само тестирана дали работи). Цена 20 000 мкд. Праќам по карго...
 2. ASUS TUF GTX 1650 4GB

  ASUS TUF GTX 1650 4GB

  Продавам ASUS TUF GTX 1650 4 GB користена за видео едитинг во одлична состојба, сменета паста на време и добри кулери. Кутија немам бидејќи "мајка ми ја искористила за новогодишен поклон мотајќи ја со целофан" Се продава поради апгрејд на RTX 3070.
 3. Aowek

  Продадено Продавам 2070 Super

  Здраво, Продавам Gigabyte 2070 Super со гаранција до 31.05.2022 - Анхоч. Цена 33500
 4. Roxas

  Вовед во screen capturing и потребни спецификации

  Ми се појави желба да учам програми за едитирање видео кое содржи снимка од екран, на пример да се снима how-to видео. Кои се оптималните перформанси што треба да ги има еден десктоп компјутер за да не се осеќа stuttering и значајно намалување на квалитет и фпс. (јасно ми е дека 3950 на пример е...
 5. Hatake Kakashi

  (Веројатно) проблем со графичка картичка

  Здраво дечки. Со оглед на не толку обемното ама многу позитивно искуство со совети и мислења на формуов, се обраќам за помош околу следнава ситуација. Имено, пред 10-тина дена решив конечно да го напуштам Windows 7 и да инсталирам 10-ка. После формат и успешна инсталација на 10, почнав да...
 6. Roxas

  Прв пат склопувам компјутер

  Се решив да склопам компјутер чисто од хоби оти долго време ги следам тек каналите на јутуб и добив желба да се обидам и јас. CPU: Ryzan 5 2600 со основниот кулер RAM: HyperX Predator 3200MHz CL15 2x8 Gigs MВ: ASRock b450 fatal1ty gaming K4 PSU: Cooler Master Vanguard V1000 80+gold (ми го...
 7. hemicharot

  Помош при избор на графичка

  Ваша препорака за графичка до 10.000 денари, доволно силна за да можам да играм игри од пред 2-3 години (Mirror's Edge Catalyst, Rise of the Tomb Raider) и компатабилна со CMOS BIOS. specs: Google Drive
 8. comakot

  Препорака за графичка

  Најдов оглас на ФБ каде продаваат 1060 6 гб за 220 еур (стрикс) и 200 евра (мси) наводно е користена 1 месец, страната е поврзана со крипто валути па дали вреди да се земи една, единствено што ми е страв да не цркни за брзо дека е користена за копање. И уште нешто за колку може да се продаде 960...
 9. JensenInterceptor

  Мониторот се обојува при вклучување?

  Имам лаптоп и мониторот во последно време добива некакви бои на зелено накај жолто при вклучување. Тоа се дешава особено за време на бутирање. Дали е нешто зезнато во графичката или нешто се дешава со мониторот?
На врв Дно