• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вовед во screen capturing и потребни спецификации

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Roxas

Intern
27 февруари 2019
53
9
Skopje
Ми се појави желба да учам програми за едитирање видео кое содржи снимка од екран, на пример да се снима how-to видео. Кои се оптималните перформанси што треба да ги има еден десктоп компјутер за да не се осеќа stuttering и значајно намалување на квалитет и фпс. (јасно ми е дека 3950 на пример е најдобра опција со 2080Ti, но немам такви можности)

Дали можам со Р5 2600 и 2060 да очекувам задоволителни резултати или не? Се работи за 1920х1080 снимка, еве на пример ке ја земам новата CoD Warzone како некоја мерка за тоа колку е потребно "horsepower" да во исто време снимам и шетам лево десно со карактерот. Сетинзите се на high/ultra со макс Depth of field, anti-aliasing filmic SMAA T2X.

Сакам да видам прво со GeForce Experience и потоа во премиер про да ги сецкам и едитирам. Ако некој има подобра опција супер тоа го барам и некој совет плус.
 

dariuus

Gaining Experience
19 ноември 2018
84
111
Имам G4560 и RX560 4GB имам и стримано (Streamlabs OBS / OBS) и снимано (OBS , Radeon Relive) и едитирано (Premiere Pro & Vegas) не сум имал никакви проблеми а да не го споредувам мојов со твојот компјутер супер ќе тера
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,214
Мислења
858,236
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно