1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мониторот се обојува при вклучување?

Дискусија во форумот 'Преносни компјутери и таблети' започната од JensenInterceptor, 26 Мај 2016.

 1. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
  Имам лаптоп и мониторот во последно време добива некакви бои на зелено накај жолто при вклучување. Тоа се дешава особено за време на бутирање. Дали е нешто зезнато во графичката или нешто се дешава со мониторот?
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,628
  9,295
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Штом бутира бојата си е во ред? каков лаптоп?
   
 3. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Да погодам, hp?
   
 4. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
  Не Асус. https://www.asus.com/Notebooks/X54HR/ треба да го сликам со фотоапарат. Само при бутирање се дешава или откако ќе заспие мониторот па ќе го мрднеш глувчето и личи како боите да се укочени,една слика стои едно 15 секунди.
   
 5. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,260
  1,310
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Мимоза, ај види со чоеков... @Daniel86 ping
   
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,628
  9,295
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Heh... In your face!
  Kako asus krsh ne postoi na svetov...
   
 7. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Не е баш така, ама ај.
   
  На PandaBomber му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BazeMK

  BazeMK
  Gaining Experience

  140
  181
  5 Април 2011
  Машко
  Имам леново за поправка со ист проблем, мислам дека проблемот е во некој кабел, деновиве ќе го прочепкам и ќе пишам.
   
  На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  576
  220
  28 ноември 2015
  Машко
  Па добро, го гази времето излеа, 3 ипол години го пуцкам веќе. А да сигурно нов лаптоп е подобро решење. Само сакав да дознаам да не е нешто озбилно.
   
Слични теми
 1. alekcackko
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  793
Вчитување...

Сподели

Вчитување...