• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gaming

 1. bobipp

  Low budget gaming конфигурација 350 eur

  Имам молба да составам конфигурација за 16-годишник, која би се користела за игри (Fortnite, CS:GO) + да може да работи нормално и Autocad. Буџетот го скоцкаја на околу “20 и нешто“. Ова е што составив набрзина: Дали има некоја подобра комбинација? Можда со Интел нешто? Гледам i3 9100F е 4700...
 2. KjEBE

  AOC 24G2 монитор во Македонија?

  Здраво дечки отварам една тема со цел како би си помогнал на себе а се надевам би ги интересирало и другите. Ме интерсира дали некој од вас би знаел да ми каже каде и дали воопшто го има во Македонија AOC 24G2 мониторов со IPS 144hz панел? Јас колку што успеав излистав низ сите сајтови на...
 3. champagnepepe

  ReviOS - Barebone Windows 10 for Gaming

  Не ви треба ни LTSC , ниту custom модификации на самата виндоус инсталација. Доколку гејмате, пробајте го ReviOS. Нуди се што ви е потребно, со сите модификации, изгасени процеси и сервиси + mousefix + power plans + зголемена приватност + full admin permissions без виндоус телеметријата од...
 4. L

  PC до 45 000 денари

  Здраво , планирам во скоро да склопам PC za Gaming 1080п до 45 000 ден , а притоа сакам да добијам квалитет (издрзливост) . Пред се планирам нов но може и со некој половни делови па бидејки не сум искусен сакам да ме посоветувате , за неколку предлога конфигурации дали интел , дали амд? (зборам...
 5. Skorp

  Продадено Benq GL2250 (Full-HD) 21.5' inch

  Ќе ве замолам за проценка на мониторов. Користен во нормални услови, се си работи како што треба, и нема никакви оштетувања. Stylish Monitor with Eye-care Technology, FHD |GL2250 12,000,000:1 contrast ratio Full HD 1080p Visual Perfection Senseye® Human Vision Technology
 6. -Ata-

  Продавам GTX 1080 G1 Gaming 8G

  Продавам gygabyte GTX 1080 G1 Gaming 8G комплет со кутија. Нормално користена за игри. цена 18.500 ден
 7. TATA_MATA

  Иднината на gaming индустријата

  Google официјално го потврди излегувањето на нивната cloud gaming платформа- Stadia и по се изгледа гејминг индустријата по подолго време на еволуција дојде до стадиум на нова револуција. Microsoft истотака го спрема X-Cloud и се сушка дека ќе имаат 2 конзоли, а поефтината конзола ќе биде само...
 8. DeepImpact

  prodavam novi graficki karti

  Gigabyte PCX AORUS GeForce RTX 2080 Ti XTREME 11GB GDDR6 3xHDMI/3xDP USB TypeC DX12 RGB WINDFORCE 3X 78889 mkd ili po dogovor Gigabyte PCX GeForce RTX 2080 Ti Gaming OC 11GB GDDR6 HDMI/3xDP USB Type-C DX12 RGB WINDFORCE 3X 76889 mkd ili po dogovor Gigabyte PCX GeForce RTX 2080 Ti TURBO 11GB...
 9. nikigo

  Продадено Skylake конфигурација

  - На продажба е конфигурација со следните делови MB Gigabyte GA-Z170x-Gaming 3 Интел i5-6400 2х8GB HyperX DDR4 2133Mhz MSI GTX 970 4GB SSD Samsung 850 EVO 250GB 3TB HDD Seagate Barracuda Cooler Master RS-500-ASAB GX-Lite Куќиште генеричко слика 33000денари - Во комплет со 26" Samsung T260HD...
 10. N

  Fortnite - резолуција

  Ме интересира вашето мислење дали на Fortnite преферирате native(1920x1080) или stretched(1600x900 / 1440x1080) резолуција. Од кога се појавија професионални тимови повекето професионалци почнаа да преферираат stretched резолуција поради буст на FPS и поголем vertical FOV. Јас лично бев...
 11. B

  Преложета графичка за со core2quad

  Некоја графичка што може да се најде поевтина на огласиве и да биде ок во комбинација со core2quad. Барам нешто да подржува gta v, beamng, ets2, fifa (барем 15) и цела modern warfare серија.
 12. The_Red_Owl

  GTA IV Low FPS?

  Значи вака ја земав играва убрзо на г2а за стим со тоа шо видов дека пред некоe си време праеле рокстар као упдејт на играта за да има подобар супорт на нов хардвер и такви некои глупости се сеќам ја играв кракната пред некои 7-8 години на дуалкор е5500 4гб рам и хд3870 и немаше мука на хај со...
 13. spiritBreaker

  Предлог за избор на монитор

  Здраво дечки, планирам да се подновам со еден од овие три монитори: 1. MON AOC LED 27" E2775SJ 2. MON AOC LED 27" G2778VQ 3. MON AOC LED 27" I2781FH мониторот се зема за гејминг претежно, но на него ќе се работи и аудио продукција, виртуелки итн. кој би бил најдобар од овие три монитори, и...
 14. wadapdoc

  Blizzard со план да организира глобална лига за Overwatch со плати за играчите и др бенефиции

  Иако кај нас е-спортот е во фаза на хибернирање тоа незначи дека неможе повторно да се изгради сериозно community околу него како што имаше пред gaming да значи нешто на глобално ниво кога постоеа кај нас играчници како Инсомниа и Ентернет и имаше огромен hype околу Кантер и Дота и gaming во...
 15. Dace23432

  E3 2017

  Еве тема за дискусија за сите новитети што ќе бидат претставени на овогодинешниот Е3 саем во Лос Анџелес кој се одржува наредниот месец од 06.13 до 06.15 како официјални дати но ќе има настани и пред тоа. За сите оние кои не знаат што претставува овој саем за гејминг индустријата еве едно кратко...
На врв Дно