Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

електричен скутер

 1. Томислав

  Segway Ninebot Max G30LE II тротинет

  Здраво на сите, сакам да споделам едно искуство, воедно и да отворам тема, за следниов скутер. Link до Нептун Како личност со 105кг, и локација околу Панорама водно ( една од најголемите угорници во Скопје ) бев многу скептичен за зимање тротинет, и сакав да се осигурам дека ако земам, тој ќе...
 2. Banjifiko

  Сообраќај на електрични тротинети

  Во Собраниска процедура е влезен Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, со кој за прв пат кај нас ќе се регулира управувањето на електрични тротинети во сообраќај. Ова е извадено од текстот на законот: Член 1 (57). „Електричен...
На врв Дно