• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

4690k

 1. bobson

  Проценка i5 4690k, Sabertooth Z97 Mk2

  Деловиве најверојатно ќе одат на продажба, би ве замолил за проценка на истите. Intel i5 4690k + CM Hyper 212+ + ASUS Sabertooth Z97 Mark 2 Матичната плоча има проблем со LAN портата, едноставно еден ден сама од себе престана да работи. Со нејзе доаѓа и realtek wifi карта од лаптоп со PCI-e x1...
 2. G4M3R

  Проценка 4690k+Z97 проценка

  Од темава истите делови се, ќе ве молам за проценка. Процесор - i5 4690k Mатична - Gigabyte Z97X Gaming 3 RAM - Kingston DDR3 1600MHz 2x8GB Low Profile (мислам дека тој е рамот но за сигурно ќе проверам деновиве) Понуди вон проценките слободно пуштете ми ги по ПП. Исто и ми одговара замена...
На врв Дно