• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Vasel

 1. V

  Фискални каси за е-трговија

  Здраво, тема која ме интересира со оглед на тоа дека припремам страна за е-трговија. Дали е потребно да се има фискална каса вршење е-трговија ? Дали е потребно да се издава фискална сметка за електронска продажба? Дали е-фактура функционира во Македонија и како ? Сите мислења и искуства се...
 2. V

  Е-продавница (процесори на платежни катрички)

  Да мораш, е-продавницата мора да ти биде на име на фирма
 3. V

  Е-продавница (процесори на платежни катрички)

  Здраво, Дали е можно да се изработи e-commerce страна на платформа како Magento, Bigcommerce, Woocommerce, Drupal, и потоа да се имплеметира наш, македонски процесор на плаќање како Банкиве(Тутунска, Стопанска, Уни..... ) Прашањето е од причина што, на сите овие платформи постојат Payment...
На врв Дно