• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mkgunner

Локација
Кичево
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Storage
Kingston A2000 250GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
VGA
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
OS
Windows 10 Pro
Професија
Сервисер
Пол
Машки
Омилен спорт
Фудбал, Велосипедизам, Ракомет
Интереси
Возење велосипед, гејминг, сервис на it опрема

Контакт

Скајп
dejan_mitrevski

Трофеи

 1. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 2. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 3. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 4. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 5. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 6. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 7. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 8. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 9. 110

  10 години со нас

  Имаш причина да частиш, денес правиш Љубилеј ;)
 10. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 11. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно