• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од mickeymkd

 1. mickeymkd

  Најдобар евтин таблет?

  Со овие спецификации што ги пиша таблетот не спаѓа во категорија евтин, туку минимум 2-3 пати поскап од таблетите наведени во првиот пост, ако се оди на ново. На старо незнам што има избор. Според барањата мислам дека Kindle-от е добра опција. Кај мене дома децата гледаат цртани на youtube на...
 2. mickeymkd

  ТАБЛЕТИ ЗА ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН

  Имаш и на оглас XP PEN 15.6.
 3. mickeymkd

  Паметни часовници

  69 долари беше минус 8 долари купон за попуст и минус 8 долари промо код за попуст и испадна 53 долари крајна цена. Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 4. mickeymkd

  Паметни часовници

  Нарачав амазфит пејс за 3000 денари од Али за бф, ќе видиме како ќе се покаже. За таа цена мислам дека е моментално бест бај. Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 5. mickeymkd

  Паметни часовници

  За слична цена Huawei Watch GT, Amazfit GTR или Amazfit Stratos? Ги гледам на али со попуст се околу 6-6500 денари. Или пак Amazfit Pace кој е околу 3-3200 денари со попуст. Некоe посебно барање немам, колку да пробам смартвоч. Кај GT и GTR ми се свиѓа екранот што е амолед и подобро изглдeаат...
 6. mickeymkd

  LG паметни телефони - генерална дискусија

  На зелен пазар има обична силиконска и во мегамобил има едни на преклоп (но отворот за камера треба да се прошири за wideangle камерата). Други не најдов за тој модел кај нас.
 7. mickeymkd

  LG паметни телефони - генерална дискусија

  Има ли кај нас да се најде силиконска маска или футрола на преклоп за LG G6, или ако има некој да продава нека ми пише пп? Барав на битпазар и низ некои помали мобилари што ми се најдоа успат али не најдов.
 8. mickeymkd

  Sony MH755: Слушалки од $8 за аудиофилско уживање

  Го видов линкот, и ги прочитав рецензиите, но ме буни делот од рецензијата за гледање филмови и за разговори кадешто пишува дека QCY QS1 има дилеј во преносот на звукот при гледање на видео од Youtube, дали имаш приметено нешто такво? Додека за MH1C мислев да не имаш некој линк како за MH755?
 9. mickeymkd

  Sony MH755: Слушалки од $8 за аудиофилско уживање

  Некој да прати линк кадешто ги има Sony MH1C оригинал да се купат? Кои се подобри QCY QS1 или Redmi Airdots?
 10. mickeymkd

  Хард Диск Hitachi Travelstar Z5K500 2.5'

  SOLD.
 11. mickeymkd

  Купувам Intel CPU за Лаптоп(TDP=35W)

  Ок чим е така. Дека и јас сакав да го сменам процесорот на друг модел на лаптоп па се испостави дека можам да го сменам со друг пентиум само а не со некој од и3 или и5 ради матичната иако сокетот е ист. Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 12. mickeymkd

  Купувам Intel CPU за Лаптоп(TDP=35W)

  Немора да значи дека ќе функционира кој било процесор од тие што ги имаш наведено на матичната што ја имаш со процесорот B890 иако сокетот е ист кај сите. Во maintenance manual за G6 има 10 различни модели на матични плочи.
 13. mickeymkd

  Хард Диск Hitachi Travelstar Z5K500 2.5'

  Дискот е изваден од лаптоп и е многу малку користен. Цена 1000 денари. Во прилог се тестовите, инаку тестиран е преку усб3.0 екстерна кутија:
 14. mickeymkd

  Проценка Лаптоп Lenovo G505

  Се повлекува од продажба.
 15. mickeymkd

  Ранец Case Logic за 15.4 инчен лаптоп

  Може замена за SSD од 120 Gb.
На врв Дно