• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Makedonce01

 1. M

  Кој модел на мобилен/смартфон користите?

  Xiaomi Mi A2 го користам од првиот ден кога го донесоа кај нас и сум презадоволен. Испратено од Mi A2 преку IT.mk форум апликација
 2. M

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  A2 lite Испратено од Mi A2 преку IT.mk форум апликација
 3. M

  Закон за заштита на потрошувачи

  Јави се во организација за потрошувачи (02 3179-592), ке ти објаснат што да направиш. Барем јас кога бев ми објаснија како и каде да ја почнам процедурата и што се да наведам во приговорот, беа доста љубезни. Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
 4. M

  Кој модел на мобилен/смартфон користите?

  Redmi note 4x, 3/32гб сд 625 го користам неколку месеци и сум презадоволен.Единствен недостаок е камерата за снимање или сликање навечер, но за таа цена не би имал проговор. (Доколку има некој трик за појачување на камерата споделете). Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
 5. M

  Помош околу рутер speedport W503V

  Dokolku sakate da ja smenite vasata public ip adresa...togas napravete edna broadband konekcija!ista kako taa sto se koristi za DSL modem.... Dodeka vasata Local area connection e aktivirana vie slobodno aktivirajteja vasata broadband konekcija...i potoa diskonektirajteja...taka ke ja promenite...
На врв Дно