• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од dule_

 1. D

  Xiaomi Mi 6

  Може да се затвори темава Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 2. D

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Која gcam користите за Mi note 10 lite? Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 3. D

  Xiaomi Mi 6

  Последна цена: 5.000 денари Sent from my MI 6 using Tapatalk
 4. D

  Xiaomi Mi 6

  Нова цена 6.000 ден. Sent from my MI 6 using Tapatalk
 5. D

  Xiaomi Mi 6

  6.500 Sent from my MI 6 using Tapatalk
 6. D

  Xiaomi Mi 6

  Нова цена 7.000 денари Sent from my MI 6 using Tapatalk
 7. D

  Xiaomi Mi 6

  Еве неколку скришота, ама генерално има и разлика од ром до ром. Со некој апдејт го средуваат со некој го прават полош battery life-от. Sent from my MI 6 using Tapatalk
 8. D

  Xiaomi Mi 6

  Се продава Xiaomi Mi6, 6/64gb верзија. Повеќе инфо на следниот линк: Xiaomi Mi 6 - Full phone specifications Телефонот е цело време користен со скрин протектор и со силиконска маска. Има козметички забелешки на ќошевите од маската. Цена 7500ден. има простор за договор
 9. D

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  На претпоследниот сум и супер е батеријата. Читав и јас за последниот дека ја троши многу брзо батеријата. Sent from my MI 6 using Tapatalk
 10. D

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Го средив. Флешнав глобал бета преку ми флеш и не му дозволив да бутира у систем туку директно го бутирав у фастбут. Потоа флешнав twrp, wipе на кеш и дата и го инсталирав ромот и се среди. Фала на сите за мислењата за мојов проблем :)
 11. D

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Ромот е за мојот телефон симнав неколку за проба, инаку се работи за ми 6. Инаку пробувам да инсталирам xiaomi.eu зошто само тој има миуи 12, од миуи.еу нема миуи 12 за мојот телефон. Инаку цело време се враќам на сток ром (global stable 11.0.6.0) преку ми флеш апликацијата ако не успее преку...
 12. D

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Пробав и првин преку wipe и format, несака. Сега еве пробувам преку оваа постапкава и пак несака. Вртат трите точки веќе 15 минути и ништо не се случува.
 13. D

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Пробав и така пак несака. Twrp имав од претходно инсталирано и тогаш кога го инсталирав направив ребут у рикавери. Sent from my MI 6 using Tapatalk
 14. D

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Направив така и пак несака. Околу саат време вртеа точките не се упали телефонот. Sent from my MI 6 using Tapatalk
 15. D

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Format направив Sent from my MI 6 using Tapatalk
На врв Дно