1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ваше мислење за цената на Ethereum

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од reflexmk, 10 Јули 2017.

Цена на Ethereum на 01.01.2018

 1. < 100 $

 2. 101 - 200 $

 3. 201 - 300 $

 4. 301 - 400$

 5. > 400 $

Резултатите ќе бидат видливи по гласање.
 1. reflexmk

  reflexmk
  Gaining Experience

  291
  373
  13 Март 2014
  Машко
  Ајде да видиме кој има најдобар осет, гласањето е јавно да нема лага превара после :) Малку да разбиеме малер со константното црвенило на берзите деновиве.
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Мислам дека ќе расте, но ќе има предизвици. Се повеќе има конкуренција и правење на локални клонови како пример со Stratis, Dubai coin, Neo(Ant shares) и други форкови како убик, класик и ехпанс.
  После менување на POS и тргање на копачите не би знаел што би се десило зашто сеуште нема тестови.
   
 3. M.Marlon

  M.Marlon
  Gaining Experience

  171
  286
  12 Мај 2017
  Од искуство: како што порасна, во секој момент може да падне. Но, ете и да порасне.
  За периодов според мене, да падне може 10 пати, да порасне два-три пати.

  Ова секој што мисли да улага треба да го извага и одлучи.
  Се разбира, има и ресурси на интернет да се види колку ропаци имаат по миљон од овој и друг токен, и ако ги полази мува се спремни секој момент да издуваат десетици илјади од 200$ тулипаниве.
  Што и се гледа деновиве, се кешираат токени купени за 0.007$ пред година во 5$ денес, и нормално, се знае што следи.

  Сепак за цената на ETH сум сосема малку оптимист, има сила за 2017 овој, уште малку. :rolleyes:
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Како што праваат овие со бензиниве - поскапување за 5 денари а поефтинување за 2.5 денари. Така е и со еутериумот . Паѓа за 10% а после се крева за 7% .
   
 5. reflexmk

  reflexmk
  Gaining Experience

  291
  373
  13 Март 2014
  Машко
  Цениве деновиве се како Швепс - само за искусни :)
   
  BEST, Војвода и на viksa86 им се допаѓа ова.
 6. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  838
  809
  22 Април 2011
  Машко
  На OldSchoolPvP му/ѝ се допаѓа ова.
 7. reflexmk

  reflexmk
  Gaining Experience

  291
  373
  13 Март 2014
  Машко
  Сее.. зелено е :)

  Пи Ес - Многу песимисти меѓу форумџииве :geek:
   
 8. Martinj90

  Martinj90
  Intern

  46
  29
  26 Јуни 2016
  Машко
  decki imam okolu 50 tina evri ETH da ne znae nekoj kako mozam da gi iskesiram po so ne se razbiram mnogu
  fala.

  patem ako ovaa poraka ne e za ovde ke ja izbrisam i ako moze da me upatite za kade e
   
  Последна промена: 21 Јули 2017
 9. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,486
  1,941
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  @goranzoran

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  279
  235
  7 ноември 2012
  Машко
  нема да му даде под 1 етереум за исплата :)
   
  На DrMTR и goranzoran им се допаѓа ова.
 11. DeepImpact

  DeepImpact
  Gaining Experience

  183
  53
  8 ноември 2017
  Машко
  криптоброкер, опрема за мајнинг брокер
  Нема да биде над 450 усд.
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,706
  1,110
  28 ноември 2015
  Машко
  Сега индексот иде на прекупено се загрижувам за дампање :)
   
 13. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  350
  287
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Кој погоди кој згреши?
  Јас бев 400$+
   
 14. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,781
  1,905
  8 Мај 2007
  Машко
  сум згрешил, бев 300-400, a тоа 900 :)
   
  На C r e s му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VladimirB

  VladimirB
  Intern

  5
  4
  24 Јули 2017
  Машко
  1.500-2.000 vo tekov na ovaa godina :)
   
 16. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,337
  993
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Јас гласав за помалце од 100$, сум згрешил за една нула и ништо не превземав. :(
  Туку прашањето е, за тие што мислеле дека ќе скокне над 400$, дали само гласале или превемале активности за да им се исплати скокот ;)
   
 17. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  На Taurus му/ѝ се допаѓа ова.
 18. reflexmk

  reflexmk
  Gaining Experience

  291
  373
  13 Март 2014
  Машко
 19. Pero

  Pero
  Intern

  29
  11
  28 Декември 2010
  korekcija do 600, posle ke go pomine i bitkoin do maj-juni
   
 20. VladimirB

  VladimirB
  Intern

  5
  4
  24 Јули 2017
  Машко
  Копате ETC ? Во моментов примамливо... нешто мн се активни ко да има прича ...
   
 21. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,710
  7 oктомври 2011
  kalfa
 22. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  350
  287
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Малку сме Off-Topic...
  Јас дигнав реце од ЕТС пред 1 месеци, ЕТН се исплатеше многу повеќе.
  ЕТС гледам на Твитер нешто објавуваат за difficulty bomb и сл... негде Април ќе го сределе тоа.
  Што муабет слушна ти @VladimirB ?
   
 23. VladimirB

  VladimirB
  Intern

  5
  4
  24 Јули 2017
  Машко
  Epa ke ima fork sleden mesec i t n ... rabotat dev turbo
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...