• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вадам пари од Пејпал (Paypal)

 • Ја почнал/а темата
 • #76

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Голем плус и од мене за @Viziano и @Tommy P .
Како што брзо сте ги пратиле, секако очекувате и така да ви се врати и го почитувам тоа. За луѓе кои го заслужуваат тоа возвраќам со иста мера.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #78

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Екстра соработка и со @Feelyo , ако треба помош или совет околу акаунтот, пиши.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #80

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Голем плус за @Tawe , еден од првите што ми укажа доверба уште лани.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Tawe

Perata

Intern
31 октомври 2017
24
34
Еве и јас да се приклучам на честитките и пофалбите :D , прва трансакција со @efto , одлична комуникација, highly recommended.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #82

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
И од мене плус за @Perata , брзо се договоривме, продолжуваме со соработка.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #84

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
+1 за @SBEP77
Сѐ како што треба договорено, детаљи утврдени, се слушаме пак ако треба нешто.
 

Uber-

Gaining Experience
23 август 2017
195
212
Скопје
Чоеков е закон за пари у МК и пошироко. Браво! 2 трансакции у два дена едноподруг, пари на рака у рекордни 3-4 часа и тоа поради мои обавези. Капа доле мајсторе.

Испратено од VOG-L29 преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #87

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
@Uber- @AfterMaxify
Сте ги довериле вашите заработени пари на релативно непознат човек, затоа гледам да бидам максимално фер и брзо и ефикасно да ја завршиме работата.
Ви благодарам на соработката, ценам интелигентни и ефикасни луѓе, со неколку збора се разбравме.
 

stefanuzunov

Intern
10 февруари 2021
2
1
Здраво,

За сите оние што имаат потреба да повлечат пари од Paypal, можам да го средам тоа без чекање, во моментот кога се прави трансакцијата. Трошоците за префрлање на парите на мојот Paypal се на ваша сметка, бесплатно е за САД.
Провизијата е 6% (минимум 20 УСД), исплатата е во УСД на рака или уплата на сметка. За суми над 2500 УСД - 5,5%.
Долгогодишен член сум на форумов, од 2007, не од оние најактивните :) Исто така сум проверен огласувач, верифициран со значка.
Здраво,

За сите оние што имаат потреба да повлечат пари од Paypal, можам да го средам тоа без чекање, во моментот кога се прави трансакцијата. Трошоците за префрлање на парите на мојот Paypal се на ваша сметка, бесплатно е за САД.
Провизијата е 6% (минимум 20 УСД), исплатата е во УСД на рака или уплата на сметка. За суми над 2500 УСД - 5,5%.
Долгогодишен член сум на форумов, од 2007, не од оние најактивните :) Исто така сум проверен огласувач, верифициран со значка.
Zdr
Пиши ми ПП, ќе се договориме за детаљи.
[/QUOT
Мислењето е автоматски споено:

Zdravo, ti pisav na privaten chat dali mozes da mi podignes suma na pari preku PayPal, blagodaram!
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: efto

C0ldFlow

Intern
3 ноември 2008
36
3
Професионална услуга. Се извршено на време. Не му ја мислете доколку ви треба трансфер. Препорачано (y)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #92

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
(y)и за @C0ldFlow
Cредено експресно, имавме време и за муабет. Следен пат јас частам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #99

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
+1 за @Viziano и @Uber-
Соработуваме веќе некое време, секој нареден пат сѐ поедноставно.
 

Lovetarot

Intern
13 март 2021
2
0
Zdravo, Ve molam za odgovor,
Sakam da otvoram PayPal preku Bugarija, imam pasosh i adresa.
Mi treba samo bankarska smetka, Mastercard i tel.broj za da go dosredam profilot. Ve molam nekoj koj sto pominal niz ovoj proces, pishete mi kakva bankarska smetka treba da otvoram? Vo dolari/leva? Povrzana so taa smetka bi bilo Mastercard debit card.

I ako imate preporaka za tel.provajder da si zemam brojce.

FALA :love:

Ps. Jas se izvinuvam ako e pogreshno tuka da bide ovoj post, slobodno izbrishete go. Ili nekoj da mi pishe poraka. I sekako izviniete nemam kirilica na mobilniov *
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно