• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вадам пари од Пејпал (Paypal)

 • Ја почнал/а темата
 • #52

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Пофалба и од мене за @olikomerc .
Досега немавме прилика и лично да се видиме, ќе части пијачка нареден пат кога ќе биде во Скопје :)
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,096
1,350
Еден огромен + и од мене за Ефто. човек на место и од збор.
Од поранешна конкуренција, сега најдовме начин за соработка :)

Топла препорака од мене.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #56

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
@DonFrozex
Екстра соработка, ценам брзина и ефикасност, возвратено со иста мера :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #58

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
@Viziano
Брза беше исплатата, за помалку од еден час, инаку тие што ти должеа пари... скоро два месеци :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #60

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Одлично се разбравме со @Uber-
Ова беше префрлање од Transferwise сметка. Ако има заинтересирани може и ова да се среди под истите услови како префрлањето од PayPal.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #65

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
pa kako togas vrakaat pari (primer edna drugarka kupuvala nesto od ebay i ne i go pratile no parite i vratile na paypal) ..zosto togas nemoze i pari da mi preflat
Едно е да ти вратат твои, веќе платени средства а друго е да ти пратат туѓи средства за производ или услуга ти што ги нудиш.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,361
11,701
youtu.be
pa kako togas vrakaat pari (primer edna drugarka kupuvala nesto od ebay i ne i go pratile no parite i vratile na paypal) ..zosto togas nemoze i pari da mi preflat
Или другарка ти има пејпал од друга држава, или парите си ги има добиено на картичка но никако на пејпал, трето нема. :)
 

annabanana14

Intern
18 април 2020
17
0
Или другарка ти има пејпал од друга држава, или парите си ги има добиено на картичка но никако на пејпал, трето нема. :)
pa da na kartickata sto i e na paypal i stignale.. pa toa ne mi e jasno ..stom i stignale na kartickata a i gi vratile preku paypall kako ne mze da se pratat?..i sto i nemozam ni tamu da ti odgovoram kaj sto si mi komntiral pravila da citnam.. mozev tamu da komentiram sega ne mozam.. cuden nekoj forum so uste pocudni luge ? ..znaci neznam prasuvam no nemam pravo ..nema sto dasi gubam tuka vremeto ke si najdam drug forum
 
Прочитај правилата на форумот (пишувај кирилица!) па прочитај Paypal темата
nemam kirilica zatoa a pravila procitav
 
 • Ја почнал/а темата
 • #68

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Може да се ВРАТАТ, не може да се ПРАТАТ.
Многу едноставно.
 

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
670
575
Bitola
cuden nekoj forum so uste pocudni luge ? ..znaci neznam prasuvam no nemam pravo ..nema sto dasi gubam tuka vremeto ke si najdam drug forum
 

nemam kirilica zatoa a pravila procitav
Слободно оди си на друг форум и не замарај.. ваквите ченови како тебе заслужуваат бан ,а кирилица сигурно знаеш да наместиш или да побараш на некој форум како се мести
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,738
1,117
Слободно оди си на друг форум и не замарај.. ваквите ченови како тебе заслужуваат бан ,а кирилица сигурно знаеш да наместиш или да побараш на некој форум како се мести
Astro се понуди преку TW ако добро памтам :)

Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #73

efto

Gaining Experience
19 април 2007
322
277
Овој пат бргу ги префрли Transferwise. Уште да стигнеа претпладнето, ќе ги имаше во петокот.
 

Tommy P

Intern
4 април 2011
37
35
Уште една препорака од мене. Чисто, брзо, ефикасно. Ценам луѓе што ценат туѓо време, и со кои лесно се прави договор.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно