1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од bxxxn, 30 Јануари 2018.

1. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,282
    892
    8 Мај 2010
    Машко
    Да, јас сум на телекабел и искрено сум задоволен од интернетот. Не „крадат“, имаш детален приказ на нивната веб страна за потрошеност на интернет. Overall топ за парите.

TexasUS, dipetar и на itstheigyg им се допаѓа ова.
  2. marv

marv
    Practice makes perfect

2,551
    1,893
    5 oктомври 2007
    Машко
    Средија ли роаминг, смс, секјурити кодови и слично? До лани роамингот и СМС со/од странство беше на среќа како ќе ти се погоди.

Sent from my TELEFON using Tapatalk

3. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,282
    892
    8 Мај 2010
    Машко
    За роамингот не знам, немам тестирано. За смс со кодови и такви работи си функционира без проблем. Имаше на почеток но сега е надминат, барем за FB, Google и се друго што бара верификација стига смс без прпоблем.

На marv му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ceo45

ceo45
    Intern

11
    0
    11 Јули 2019
    Машко
    Здраво, направив акаунт на скрилл и сега сакам да направам депосит. Кога бара основни податоци за картица, исто бара и мобилен телефон. Јас имам број од телекабел со 074, и кога ќе го внесам ми вика invalid number. Пробав секако и со +38974.. и со +389074 и 074.. не сака никако. Дали е проблемот од страна на телекабел?

5. krema

krema
    Professor

11,012
    10,547
    24 Јуни 2009
    Машко
    А да пробаш 0038974...

6. ceo45

ceo45
    Intern

11
    0
    11 Јули 2019
    Машко
    Како спинер е, неможеш да го менуваш тој дел автоматски е +389, само треба да мениш во зависност од која земја си

7. krema

krema
    Professor

11,012
    10,547
    24 Јуни 2009
    Машко
    Јави им се во кол центар.

8. Mr.Jack

Mr.Jack
    Gaining Experience

622
    352
    9 Февруари 2008
    Знам дека во темава се пишуваше за проблеми со активација на број, не ми текнува дали имате пишано за Microsoft

Кога пробувам да го додадам бројот на Мајкрософт сајтот ми го дава овој ерор
    Пробав и со и без 0

На гугл, фејсбук, инстаграм и други сајтови фукнционираше добро, само на Мајкрософт ми направи проблем

Има решение?

9. Avid

Avid
    Guru

4,617
    6,971
    21 Јануари 2009
    Не глеам како корисник би го решил проблемов, мора да им се каже на Телекабел или евентуално Мајкрософт.

Сподели

Вчитување...