1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од bxxxn, 30 Јануари 2018.

 1. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,282
  892
  8 Мај 2010
  Машко
  Да, јас сум на телекабел и искрено сум задоволен од интернетот. Не „крадат“, имаш детален приказ на нивната веб страна за потрошеност на интернет. Overall топ за парите.
   
  TexasUS, dipetar и на itstheigyg им се допаѓа ова.
 2. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,551
  1,893
  5 oктомври 2007
  Машко
  Средија ли роаминг, смс, секјурити кодови и слично? До лани роамингот и СМС со/од странство беше на среќа како ќе ти се погоди.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,282
  892
  8 Мај 2010
  Машко
  За роамингот не знам, немам тестирано. За смс со кодови и такви работи си функционира без проблем. Имаше на почеток но сега е надминат, барем за FB, Google и се друго што бара верификација стига смс без прпоблем.
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ceo45

  ceo45
  Intern

  11
  0
  11 Јули 2019
  Машко
  Здраво, направив акаунт на скрилл и сега сакам да направам депосит. Кога бара основни податоци за картица, исто бара и мобилен телефон. Јас имам број од телекабел со 074, и кога ќе го внесам ми вика invalid number. Пробав секако и со +38974.. и со +389074 и 074.. не сака никако. Дали е проблемот од страна на телекабел?
   
 5. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  А да пробаш 0038974...
   
 6. ceo45

  ceo45
  Intern

  11
  0
  11 Јули 2019
  Машко
  Како спинер е, неможеш да го менуваш тој дел автоматски е +389, само треба да мениш во зависност од која земја си
   
 7. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јави им се во кол центар.
   
 8. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  622
  352
  9 Февруари 2008
  Знам дека во темава се пишуваше за проблеми со активација на број, не ми текнува дали имате пишано за Microsoft

  Кога пробувам да го додадам бројот на Мајкрософт сајтот ми го дава овој ерор
  [​IMG]
  Пробав и со и без 0

  На гугл, фејсбук, инстаграм и други сајтови фукнционираше добро, само на Мајкрософт ми направи проблем

  Има решение?
   
 9. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  Не глеам како корисник би го решил проблемов, мора да им се каже на Телекабел или евентуално Мајкрософт.
   

Сподели

Вчитување...