1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Правиме голем Giveaway на GG.MK. Бујрум!

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од skullmonkey, 10 Јуни 2019.

 1. mzo'.

  mzo'.
  Intern

  5
  2
  7 Април 2019
  Машко
  Како ќе се подигнат наградите?
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  јас пишувам од мојот нов ПЦ, не знам за другите...
   
  На SiPy` и GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. mzo'.

  mzo'.
  Intern

  5
  2
  7 Април 2019
  Машко
  Не се заебавај, озбилно прашувам.
   
  На gOJDO и Torlakian им се допаѓа ова.
 4. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  630
  883
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  пиши му на @skullmonkey Го сакам #ГГ во поштенско сандаче, со име и презиме
   
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  Е ај добро, од стариот
   
  На NecrotoX и architect им се допаѓа ова.
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,564
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
 7. Gymblonski

  Gymblonski
  Gaining Experience

  60
  54
  28 Септември 2018
  Машко
  Ај @skullmonkey ако можеш да одговориш пп
   
 8. The-spiki

  The-spiki
  Gaining Experience

  62
  63
  26 Април 2008
  Машко
  System Administrator
  Новиот ПЦ го продаде веќе? Не ни го приметив во огласи :)
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  Поклон не се продава. ;)
   
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Супер се идеите, и не ми се не познати, али за тоа бара редакција која ќе се бави со тоа. До сега не бевме така структуирани. Треба да се аплицира за пари па да се тинтраат јајца и други курци за да се деси тоа. :)

  На здравје :)
  Уште двајца од форумов земаа награди :)

  Или, направете сабскрајб од 280 денари и ќе добиеш маица без да се дркаш со дизајни и печат :)

  Фала ви на сите и извинете што не одговарав лајв :)
   
  На goki1990 и StOrMK им се допаѓа ова.
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,420
  25,102
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Тројца! и јас. Кажи од кај да си ја земам мајцата :)
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,902
  5,800
  21 Јануари 2009
  Фаталити, другар...
   
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,420
  25,102
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Чил заебанција е знам како се пишува
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,902
  5,800
  21 Јануари 2009
  Знам, 95% бев сигурен, ама грдо е и селско, да не речам п... :S
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Има дизајнери на форумов, ќе испиздиш некој, ќе земе ќе испечати 500 примероци со дезен "ГГ МЕСТЕНО!", ај ај... :)
   
  На architect и skullmonkey им се допаѓа ова.
 16. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  92
  66
  5 Април 2018
  Машко
  Што стана со маиците, ке добиеме некаков упдејт во скоро време? :D
   
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  Мене уште вечерта ми го дадоа ПЦ-то...Вие не се јавивте во редакција?
   
  На GGTT1 и pecko95 им се допаѓа ова.
 18. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Ќе ви пишам на сите кога ќе бидат готови.
   
  На pecko95 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Astro

  Astro
  Guru

  6,164
  8,493
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Што ти е тебе гајле, и така си нов член, имаш само еден пост, не е ваљда дека си добил награда?
   
 20. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,138
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  и за мене уште една плочка РАМ не заборавај!
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  92
  66
  5 Април 2018
  Машко
  Ок, супер, фала на одговорот :D
   
 22. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,832
  2,675
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  @skullmonkey Колку време ќе седат маичките во ова кафе Само? Не сум во СК периодов затоа прашувам.
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 23. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,110
  4,388
  4 ноември 2013
  Машко
  Дај маичка бе глумец :D
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 24. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,139
  4,271
  18 Септември 2013
  Машко
  Дај мачка бе! По можност бела!
   
 25. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,978
  3,100
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Да земат сабскрајберите па ако остане ќе то даам :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...