1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,139
  2 Септември 2012
  Машко
  По 100 ти пат со STEFF , ова соработкава ни е по дифолт. :D:D:D
   
  На cele_x и STEFF им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  igor_igor, Oktar и на cele_x им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,653
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  За @tomi благодарност за 2.5" HDD од 500 гигавати. Диксчето е џам!
   
  На SaleSk и tomi им се допаѓа ова.
 4. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  700
  1,244
  5 Јануари 2012
  На Daniel86 и geek22 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  KireAMD

  KireAMD
  On your way to fame

  244
  877
  29 Август 2011
  Машко
  +1 @borcep купив напојување од членот, одлично искуство, коректно и фер (све уредно како и што беше опишано во огласот). Голема препорака за понатамошна соработка
   
  tomaso, Oktar, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  840
  1,389
  12 Септември 2013
  Машко
  Одлични искуства со @Kazaam и со @KireAMD, топ дечки!
   
  На cele_x му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  342
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Позитивно искуство со членот @cipiripi фер, коректно,се како што се договоривме...
  Со здравје да се служи со држашите за ssd-a ;)
   
 8. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  @cele_x , се продаде, со цел форум исконтактира, ко фирма да имаш отворено :) Повеќе од Анхоч и Сет месецов продаде роба :D
   
  marto, Oktar, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  342
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Да не ти треба еден држач за ssd и тебе :D
  Кај тебе ќе оди гратис:geek:
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Ми треба баш , немам :) thank you very much
   
 11. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  290
  317
  7 Септември 2010
  Isto i od moja strana, samo pofalni zborovi za Cele_x. Relativno brzo se dogovorivme i zavrsivme rabota, iako i dvajcata bevme vo guzva...
   
  На prichina и cele_x им се допаѓа ова.
 12. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,376
  1,193
  9 Јули 2013
  Машко
  +1 @Daniel86 Не беше за купување или продавање, човекот ми заврши работа т.е ми го среди проблемот со појачалото.
   
  На Oktar и Daniel86 им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Повели и другпат и со здравје да се служиш со појачалото :)
   
  На kirev и Tehnologiva им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  KireAMD

  KireAMD
  On your way to fame

  244
  877
  29 Август 2011
  Машко
  +1 @@[email protected] одлично искуство со членот. Фер, коректен и човек од збор (све беше уредно како и што беше опишано во огласот). Голема препорака за понатамошна соработка.
   
  На @[email protected] му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  342
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Позитивно искуство со @Steff_Maja фер,коректно. Дечкото дојде до кај мене на работа да ми ги донесе мемориите. No comment секоја чест...
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tonino

  Tonino
  Gaining Experience

  84
  53
  14 oктомври 2011
  Машко
  CCPP Operator
  +1 za Tomi
   
  На gokica, bogoevski, tomi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,470
  10,459
  13 Јуни 2009
  Одлична соработка со @cele_x. Вложи напори да ми ги достави навремено држачите за ССД. Препорака!
   
  STEFF, kirev, cele_x и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  342
  473
  2 Септември 2012
  Машко
  Обострано и баш се како што треба ;)
   
  На gokica и kirev им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Што е, жити сѐ, обостраното? Не ти даде фалсификат пари? ;)))
   
  На SaleSk и bogoevski им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,653
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  @tomi пак и пак и пак!
  Иако му подметнав фалсификат пари :)
   
  SaleSk, PandaBomber и на tomi им се допаѓа ова.
 21. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,028
  1,541
  25 Јануари 2008
  Машко
  +1 @borchep веќе по default одлична соработка.
   
  Costigan_Jr, Oktar, STEFF и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,719
  2,015
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  На Oktar и cele_x им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,948
  5 Јули 2013
 24. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,059
  3,139
  2 Септември 2012
  Машко
  Позитивно искуство со Bazinga , decko od zbor.
  Procesorceto i maticnata vezat...:)
   
  На Bazinga му/ѝ се допаѓа ова.
 25. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  541
  352
  2 Март 2010
  Машко
  +1 tomi, земав хдд 2,5" за добра цена. Супер спакувано, заштитено, екселенте! :)
   
  На tomi и SaleSk им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...