• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,126
3,633
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
одлично искуство такоџе со @Ron0n - се договорено како шо треба, навреме се, и од мене препорака за соработка. каква кафана ќе падни да се среди коронава...
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,137
3,358
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,243
16,526
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Топ препорака за соработка со @spiritBreaker со Mikrotik RB750 и Unifi Nanostation. Успат си направивме и добар муабет (електронски - према ковид правила), па здравје и физички во кафана - према постковид правила :D
@spiritBreaker е многу добар дечко од DotA! +1 и од мене, ми ги однесе стварите до адреса во Охрид.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,126
3,633
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
806
494
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
@skullmonkey Глумецот е веќе претпоставувам со реномѐ...
само не сакаше како моја замисла да ми испее "Don't worry about a Thing..."
сакав да го ставам на ringtone...

инаку човекот си причека едно 20 дена без прашање за ветено...
а јас да не се фалам си "испорачав" после 20 дена за сторено...

Поздрав и Секоја Чест до сите од Форумов што си стојат на збор!!!
 

Ticklah

Gaining Experience
14 ноември 2014
155
73
Кажано е 100 пати, да повторам уште 101 пат, секоја чест и добро за @gOJDO
Цела година откако земав ПЦ од него, презадоволен сум, дефинитивно прв избор за било каков апгрејд или нов хардвер, првин кај него пак ќе идам. (y)
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,277
5,790
Мелмак
Позитивни искуства со @lynx и со @MetalGear .

Од lynx земав рам за лаптоп (и стар модел на ПДА уред), рамот беше спакуван ко од продавница. Телефонот уште не ми е отпакуван но се на се презадоволен.

МеталГеар ми испрати денес донгле за ајфонот за конечно да можам да користам слушалици хахах. Преблагодарен сум му и уште еднаш +1 за позитивно искуство.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,137
3,358
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
@Enis-Phantom и @bugarce поштени дечки, башка и комшии, одлична соработка. :cool::)
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
549
329
@gOJDO во најголемата криза на графички картици ми набави гејмерска конфигурација топ, со графика Gigabyte GeForce RTX3060 Gaming 12GB OC , и со сите останати нишани по одлична цена. Има огромна препорака од мене.
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,862
3,933
Позитивно искуство со господин @Rac58 , по втор пат. Ако сум заборавил минатиот пат, ова е +2.
Телефонот е во одлична состојба и целосно одговара на описот во огласот. Со задоволство би соработувал повторно.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,687
2,930
Одлично искуство со @Вајкинг , саатот е во беспрекорна состојба и го добив со кутија и сите фолии на него, ко од продавница да сум го зел.
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
571
710
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Како редовен муштерија на @dangthe , морам да се пофалам за одлична соработка и цени! +2 од мене
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,166
12,759
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Само да го покажам со прс' лицето @Delicon
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,777
11,084
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,126
3,633
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Позитивно искуство со @bristlebac, фин момак, се навремено, по договор, препорака од мене за соработка :)
 

ImTheDude

On your way to fame
31 октомври 2011
597
686
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k Neptwin V2
Motherboard
Asus Maximus VII Ranger
Storage
Samsung 850 EVO 256 GB + 4TB HDD
PSU
CM V750 80+ Gold
RAM
2x8GB Fury Red @ 1860 MHz
Video card
Gigabyte GTX 980ti G1
Case
Thermaltake A41 Snow Ed.
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,521
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно