• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PlayStation 4 дискусија

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,161
1,117
Скопје

Grandemiki

Intern
26 март 2020
2
0
Здраво дечки ве молам за помош сакам да купам ваучер од амазон. Пробав со стар мој акаунт ама адресата ми беше македонска, ја сменив америчка и пробав со картичка да платам не ми одобрија ми барат документ за плаќање. Дали ако напраам нов акаунт директно адреса во америка ке можем да купувам?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,747
1,768
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro
Здраво дечки ве молам за помош сакам да купам ваучер од амазон. Пробав со стар мој акаунт ама адресата ми беше македонска, ја сменив америчка и пробав со картичка да платам не ми одобрија ми барат документ за плаќање. Дали ако напраам нов акаунт директно адреса во америка ке можем да купувам?
Купи си ваучер од G2A.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,081
503
Како лесно го пиша ова.
Како се прави амерички пејпол?
Исто како што се прави US PS Account. Барем кај мене беше така. Единствено Ea Access не можев да платам, друго се функционира.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,223
3,236
Скопје
www.gorast.com
Исто како што се прави US PS Account. Барем кај мене беше така. Единствено Ea Access не можев да платам, друго се функционира.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не ти бара пејпол картица за да го верифицираш?
 

Grandemiki

Intern
26 март 2020
2
0
Средив со амазон фала ви. Уште една работа ако знае некој гта 5 premium online edition дали го има сторито или само за онлајн е? Фала.
 

theee

Gaining Experience
19 декември 2012
98
106
theee's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 @ 3.60GHz
Motherboard
Gigabyte B360M H
Storage
Samsung SSD 860 EVO 250GB
PSU
500W Deepcool DN500
RAM
2x GB DDR4 2400MHZ HYPER X
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Mouse
ASUS Cerberus
Keyboard
Genesis RX39
Ок, од која страна би можел НАЈлесно да купувам ваучери со македонска картичка? До пред некој месец користев американска картичка па плаќав директно со таа, но немам повеќе пари па ми треба друго решение.

Досега имам пробано од gamecarddelivery.com и cdkeys.com. Cdkeys беа океј и се беше многу лесно но многу често немаат ваучери за американски регион, како што е и сега моментално.

Gamecarddelivery пак бараат неколку чекори за верификација. Првиот пат кога нарачав од нив ми бараа да им пратам лична карта или пасош и да им пратам слика каде што се гледа моето лице и да држам бел лист на кој го има напишано моето име и бројот на нарачката. Средив тоа кога нарачував првиот пат и втор пат кога сакав да нарачам нешто од нив ми бараа да им се јавам на некој број и да им го кажам пак моето име и бројот од нарачката. Океј, ова за мене не би претставувало проблем но не би сакал да го правам секој пат кога ќе нарачувам нешто и плус имам неколку другари кои не знаат англиски и сакаат да купуваат онлајн па ова за нив би било малку покомплицирано.

Пробав и со g2a но таму кога пробав да направам checkout ја добив оваа порака и не можам воопшто да купувам нешто од таму.
 

prolivot

Gaining Experience
28 декември 2014
310
359
Ок, од која страна би можел НАЈлесно да купувам ваучери со македонска картичка? До пред некој месец користев американска картичка па плаќав директно со таа, но немам повеќе пари па ми треба друго решение.

Досега имам пробано од gamecarddelivery.com и cdkeys.com. Cdkeys беа океј и се беше многу лесно но многу често немаат ваучери за американски регион, како што е и сега моментално.

Gamecarddelivery пак бараат неколку чекори за верификација. Првиот пат кога нарачав од нив ми бараа да им пратам лична карта или пасош и да им пратам слика каде што се гледа моето лице и да држам бел лист на кој го има напишано моето име и бројот на нарачката. Средив тоа кога нарачував првиот пат и втор пат кога сакав да нарачам нешто од нив ми бараа да им се јавам на некој број и да им го кажам пак моето име и бројот од нарачката. Океј, ова за мене не би претставувало проблем но не би сакал да го правам секој пат кога ќе нарачувам нешто и плус имам неколку другари кои не знаат англиски и сакаат да купуваат онлајн па ова за нив би било малку покомплицирано.

Пробав и со g2a но таму кога пробав да направам checkout ја добив оваа порака и не можам воопшто да купувам нешто од таму.
Amazon. Стај ус адреса само.
 

itlover

Intern
23 ноември 2020
11
0
Здраво дечки.. конечно и јас се скрасив со ps4 .. E сега при креација на акаунтот,пошто ја нема Македонија, дали да одберам United States регион или United Kingdom регион?
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,223
3,236
Скопје
www.gorast.com
Здраво дечки.. конечно и јас се скрасив со ps4 .. E сега при креација на акаунтот,пошто ја нема Македонија, дали да одберам United States регион или United Kingdom регион?
Британија.
После тоа земај од g2a.con или cdkeys.com
 

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,747
1,768
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro
Напрај 2 акаунти, USA и UK, така имаш најдобри попусти цело време :)
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
Да прашам, кога го купув PS4 го купив од Грчка и тогаш купив и PS+ од таму. Акаунтот кога го отворив за да активирам PS+ го отворив како Грчки и се беше ок. Сега за 10тина дена истекува PS+ и треба да купам и активирам нов. Ме интересира ако купам PS+ од тука или од USA и отворам нов акаунт, нормално ке треба да го рег. акаунтот како наш или амерички, е сега доколку тоа го направам и активирам нов PS+ дали игрите од стариот акаунт ке ми останат или не? Или нема врска PS+ од која земја е? Можам да купам нов и да го продолжам на стариот? Или па морам пак да купам Грчки? У кратко како да направам за да продолжам PS+ и да ми останат игрите што ги имам?
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,137
2,543
Да прашам, кога го купув PS4 го купив од Грчка и тогаш купив и PS+ од таму. Акаунтот кога го отворив за да активирам PS+ го отворив како Грчки и се беше ок. Сега за 10тина дена истекува PS+ и треба да купам и активирам нов. Ме интересира ако купам PS+ од тука или од USA и отворам нов акаунт, нормално ке треба да го рег. акаунтот како наш или амерички, е сега доколку тоа го направам и активирам нов PS+ дали игрите од стариот акаунт ке ми останат или не? Или нема врска PS+ од која земја е? Можам да купам нов и да го продолжам на стариот? Или па морам пак да купам Грчки? У кратко како да направам за да продолжам PS+ и да ми останат игрите што ги имам?
Нов акаунт, нов ПС+, се празно. Нема префрлање на игри и слично. Ако сакаш тоа продужи си со грчкиот и готово. Ќе најдеш некаде и за нив топ-ап картии. Не сум приверувал дали грците имаат посебни или некоја ЕУ генерална.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
490
290
Ок, фала. Друго, пробувам да купам battle pass за fortnite. До сега не сум имал никаков проблем да купам vbucks со кредитната картичка што ја имам, али ова не можам да го купам. Пробав и со paypal и пак не сака, ми вика дека тој username и pass за paypal не постојат. Дали ако купам PS network card од g2a ке можам да го искористам за да го купам battlepass или има некоја друга финта како да го купам?
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,137
2,543
Ок, фала. Друго, пробувам да купам battle pass за fortnite. До сега не сум имал никаков проблем да купам vbucks со кредитната картичка што ја имам, али ова не можам да го купам. Пробав и со paypal и пак не сака, ми вика дека тој username и pass за paypal не постојат. Дали ако купам PS network card од g2a ке можам да го искористам за да го купам battlepass или има некоја друга финта како да го купам?
Да со волет средства можеш, така ги купува малиов мој. За други финти и начини незнам.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

baz

Intern
26 август 2011
71
9
Здраво, сакам да си го активирам free trialот 14 дена пс плус али како што гледам не прифаќа македонски пејпал или било која картичка, дали ако купам US visa/mastercard ќе можам да ја искористам за да го активирам пс плусот? И дали ако имам баланс на ПС акаунтот ќе ми бара уопште картичка за да го активирам пс плусот?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,101
Мислења
838,561
Членови
29,018
Најнов член
dimitar.spiroski
На врв Дно