1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од FLEGMA, 18 Јуни 2014.

 1. NENO19

  NENO19
  Intern

  25
  22
  30 Јануари 2011
  Мора да е нешто приватно, а ? Наместено.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 2. marjan__

  marjan__
  Intern

  3
  0
  26 Февруари 2017
  Ok imam paypal so godini registriran na Hrvatska,imam sitni transakcii praveno,i prakano ,e sea pocnav nesto da prodavam na ebay i mi gi zadrzaa parite,kako sto razbrav 21 den,ne e toa problemot ke cekam 21 den, nego dali ke mi baraat identifikacija ako ima pogolema suma na smetkata?planirav da gi pratam na dr. paypal smetka ama mora da cekam sega dur mi gi pustat,dali mi se sigurni parite ili ke mi baraat potvrda za identitetot?i ako mi baraat i ne dostavam pretpostavuvam nema da mozam da gi prakam parite,inace ne mozam da gi povlecam.
   
 3. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Ке ти се oслoбoдaт зa 21 ден oсвен aкo не ги oспoри некoј трaнсaкциите. Дoкументи немa дa ти бaрaaт.

  Не нaдминувaј 1500 еврa гoдишнo и би требaлo дa си безбеден.

  Sent from my LG-D850 using Tapatalk
   
  На marjan__ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. marjan__

  marjan__
  Intern

  3
  0
  26 Февруари 2017
  A ako se resam da gi povlecam?poso ima opcija da gi prefrlam parite na kartica,ne sum probal zatoa sto mislam deka ne mozam da povlekuvam pari.

  Da kazeme pretpostavka deka mi e limitirana smetkata i ne mozam da povlekuvam pari a sepak gi povlecam,ke mi kazat ednostavno deka ne mozam da povlekuvam ili??izvini za latinica.
   
 5. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Парите што ти се на hold не можеш да ги повлечиш. Можеш само ти со статус cleared.
   
 6. marjan__

  marjan__
  Intern

  3
  0
  26 Февруари 2017
  Ми ги пуштија после еден ден.
   
 7. Brmbarosh

  Brmbarosh
  Intern

  10
  0
  16 Јули 2016
  Машко
  Здраво момци, направив Paypal бугарскиот, со Македонска лична карта и податоци НЛБ тутунска виза електрон картичка, лична карта адреса се е македонско. Моето прашане е дали може да withdraw директно на картичка 35 долари без било каков проблем и ако не што уште треба да направам поз :)
   
 8. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  784
  668
  27 Јуни 2012
  Го верифицира?
   
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,012
  2,553
  21 Јануари 2011
  Машко
  35$ и да ги изгубиш голема работа ;)
   
 10. Brmbarosh

  Brmbarosh
  Intern

  10
  0
  16 Јули 2016
  Машко
  Значи имам лимитс од 2500 долари годишно што може да се прима и 500 што може дневно, претпоставувам тоа значи дека нее верифициран.
  а ГОранЗОран , знам дека на тебе малце ти се, мене ми се битни , ама баш! ако ти се толку не битни пушти ми толку уште па да не се сикирам ;):noonecare:
  Позз :)
   
 11. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  884
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  Верифициран значи да ја верифицираш дебитната картица со тоа што пејпал ќе ти повлече долар два за верификување од картицата. Нема врска со лимитот, тоа е друга верификација која нема да може да ја направиш.
   
 12. Brmbarosh

  Brmbarosh
  Intern

  10
  0
  16 Јули 2016
  Машко
  Да да картичката ми е верифицирана! 100% :) и уште еднаш да потпрашам кога сум тука колку најмногу наеднасш е најсигурно да вадам за да не ми прават проблеми ПП.

  позз :)
   
  Последна промена: 4 Март 2017
 13. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,012
  2,553
  21 Јануари 2011
  Машко
  Наједоставно кажано, прашање е само на време кога ќе те лимитират.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  За да го верифицираат, така?
   
 15. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  884
  946
  9 Декември 2015
  Машко
  Да, кога ќе дојдеш некаде 1800 евра вообичаено ќе ти побараат документи и гејм оувр. Треба нов акаунт да правиш.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 16. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,613
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Има некој друг проблем со логирање на Paypal?
  Пробав и пасворд си сменив (иако го знаев и претходниот), пак не ме пушта да се логирам.

  Screenshot_1.png
   
 17. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Сега се слогирав на paypal.com и немаше проблеми.
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,058
  4 Септември 2008
  Си утнал пас или верификација после лог кога не си бил на домашно ip

  Ќе мора да смениш пас или да чекаш некои 24h
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 19. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  NENO19, за член на месецот :carefree:
   
 20. DELL55

  DELL55
  Intern

  13
  1
  18 Март 2014
  Машко
  Колеги дали може некој да ми одговори ако знаете дали можам да поврзам Payoneer картичка со Paypall и така да си ги вадам парите и ако неможе со македонски Paypall дали тоа би можел да го направам со бугарски.?
   
 21. Vampo

  Vampo
  Gaining Experience

  351
  240
  24 oктомври 2010
  Машко
  Чоече зашо ве мрзи да прочепкате по темава, значи миљон пати е се објаснето. Као прво зашо ти е Пејонир картичка коа веќе моеш на македонска картичка. Комбинацијата со бугарски ПејПал и македонска картичка сеуште функционира, и очигледно не им смета на Пејпал, нас уште помалце. Боље ќе праам ако треба 10 акаунти годишно, али во шугавава држава ништо..
   
  На DELL55 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. DELL55

  DELL55
  Intern

  13
  1
  18 Март 2014
  Машко
  Другар види сеа барав во темата назад ама навистина не успеав да најдам вакво мислење ајде жити се ако знаеш како можам да го направам тоа пиши ми објасни ми ?
   
 23. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,012
  2,553
  21 Јануари 2011
  Машко
  Тоа е за многу ситни суми. Има годишен лимит кој веднаш ќе го преминеш. За твои потреби е неупотреблива оваа варијанта. Ни 10 акаунти месечно нема да ти завршат работа.
   
 24. DELL55

  DELL55
  Intern

  13
  1
  18 Март 2014
  Машко
  Да ама ја зборам за бугарски Paypall верификуван нели ке биде без лимит и поврзан со Payoneer Картица?
   
 25. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,012
  2,553
  21 Јануари 2011
  Машко
  Зашто побогу би користел пејонир ако имаш бугарски верификуван пејпал? И знаеш ли колкав данок има на таа сума?
   

Сподели

Вчитување...