1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

neoTV и интернет од Neotel

Дискусија во форумот 'Неотел' започната од lynx, 10 Март 2016.

 1. mile_sp

  mile_sp
  Intern

  31
  11
  6 Јануари 2018
  Машко
  neoTV Инфо: Ги информираме сите корисници на neoTV, дека од денес (01.03.2018) ТВ каналите Orlando Kids, Mini Ultra и Ultra ќе бидат заменети со ТВ каналите Fight Channel, IDJ TV, Vavoom и Pikaboo. Каналите ќе бидат достапни за сите постоечки и нови корисници.
  Со Почит,
  Тимот на Неотел
  ovaa go objavija od neotel na nivniot fb profil
   
 2. mile_sp

  mile_sp
  Intern

  31
  11
  6 Јануари 2018
  Машко
  pred tri dena mi ja instaliraa opremata za LTE PREZADOVOLEN
   
  На artweb и Даме Антов им се допаѓа ова.
 3. mile_sp

  mile_sp
  Intern

  31
  11
  6 Јануари 2018
  Машко
  kaj mene pingot e mnogu pomal na LTE
   
 4. dzikso

  dzikso
  Intern

  21
  8
  20 ноември 2008
  Здраво дечки сакам да прашам дали брзиниве се нормални што ги гледам кај мене? Пред 2 недели некаде ставив Fiber 100 пакет и просечна брзина што ја гледам е 43 Mb Down/Up со пинг 3ms кога сум закачен со кабел на рутерот. Немам видено поголема брзина од 48Mb а секој ден ден проверувам да видам дали е оптеретеност во прашање ама не ќе да е. Дали има некој слично искуство?
   
 5. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  64
  81
  29 Јуни 2016
  Машко
  Јас го имам истиот и не бил под 95mb на speedtest. Види по грешка да не ти пуштиле до 50мб d/up.

  [​IMG]
   
  shifty, artweb, dzikso и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. toplel

  toplel
  On your way to fame

  551
  585
  18 Август 2016
  Машко
  Каков рутер имаш? Конкретен модел. Можно е тој да ти е bottleneck.
   
 7. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  daj eden speed test na lte
   
 8. mile_sp

  mile_sp
  Intern

  31
  11
  6 Јануари 2018
  Машко
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dzikso

  dzikso
  Intern

  21
  8
  20 ноември 2008
  После еден куп проверки се установи дека била сепак збунка со пакетите. Сега е се ок.
   
  На Даме Антов и mile_sp им се допаѓа ова.
 10. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
 11. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  180
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
  Во кои градови моментално е достапен LTE дали зане некој?
   
 12. mile_sp

  mile_sp
  Intern

  31
  11
  6 Јануари 2018
  Машко
  pa pojma nemam najdobro da go prasas partnerot na neotel vo tvojot grad
   
 13. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  180
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
  достапен бил, само ќе требало некаква надворешна антена, која моментално е немале. Што антена е, дали и треба електрично напојување?

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
 14. mile_sp

  mile_sp
  Intern

  31
  11
  6 Јануари 2018
  Машко
  ne I treba napojuvanje jas imam takva antena I super si e bas denes so snegot polna bese antenata so sneg I nemase nikakov problem
   
  На Corba му/ѝ се допаѓа ова.
 15. prolivot

  prolivot
  Gaining Experience

  170
  201
  28 Декември 2014
  Како функционира андроид боксот? На нивната страна пишува за да ги користите андроид апликациите треба дополнително да си купите далечинско? Како тогаш функционира нивната апликација?

  Дали всушност неотв троши од лимитот што го имаш за интернет?

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 16. mile_sp

  mile_sp
  Intern

  31
  11
  6 Јануари 2018
  Машко
  ne trosi od limitot a aplikaciite si rabotat so tastatura I gluvce
   
  На prolivot му/ѝ се допаѓа ова.
 17. dmarkoski

  dmarkoski
  Intern

  9
  5
  8 Април 2013
  Машко
  Kakvi ti se setinzite na torrent programata? Jas staviv paket 300/300 i na torrent maks mi ide 22 mb. Kompjuterot mi e priklucen preku lan
   
 18. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  759
  698
  27 Април 2010
  Машко
  @dmarkoski Никакви сетинзи немам јас правено се е рандом како што си го инсталирам qbittorentot само сетирам наједноставните работи нит пипкам порти нит ништо мене ми е стрикно од рутерот хуавеито директно во пц со кабел и тоа е тоа
   
 19. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  740
  459
  20 Декември 2015
  Машко
  Денес дознав завршил договорот со телеком.

  Највероватно ќе се иде на нео фамилијата :)

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  9,309
  9,036
  24 Јуни 2009
  Машко
  На Sukhoi и steelseries им се допаѓа ова.
 21. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  861
  885
  24 Февруари 2008
  Планирам од Телеком да се префрлам на Неотел, на neoTrio50 пакетот. Инсталацијата од Телеком е преку оптика, како што знам Неотел во реоните каде што има инсталација на оптика од Телеком, ја користат нивната, што значи процесот на миграција ќе биде лесен и безболен.

  Како сте задоволни од Android уредот и рутерот кој што го дава Неотел? Претпоставувам е и модем и рутер, и би сакал да го ставам во Bridge мод, за си ставам мој рутер.

  За брзината на интернетот и стабилноста, се надевам дека нема да има никаква разлика, сега сум на 50/50mbps, и neoTrio50 е 50/50mbps.
   
 22. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,096
  644
  2 Мај 2011
  Супер е. Јас еве неколку месеци и сум презадоволен. Рутерот е ОК ако имаш мал стан, андроид боксот мене ми е уклучен директ на кабел и нема никаков проблем. Стабилност на интернетот е 10/10. Ептен сум презадоволен.
   
  На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.
 23. smole

  smole
  Unstoppable

  2,995
  3,385
  18 Април 2007
  Кај мене има оптика од Телеком ама Неотел ми рекоа дека за 25 работни дена ќе има кај мене дома оптика, инсталираа своја оптика во зградата, уште чекам да ми инсталираат во стан.
   
  На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  861
  885
  24 Февруари 2008
  Android боксот можам да го брцнам и во свич, не се портите поделени како на Телеком рутерите?
   
 25. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,096
  644
  2 Мај 2011
  Незнам како се на телеком. Кај мене е директ од рутер на обична порта за интернет. Може и преку Wi-Fi да се уклучи. Само мислам дека сообраќајот што го троши иде во потрошен интернет, али има 5 тера за трошење. :)
   
  На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...