• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mеханички тастатури

outsider

On your way to fame
14 јуни 2019
356
562
Битола
www.instagram.com
Kailh црвени ако одговара, можам да ти дадам еден (Скопје).
Ете направивме договор со @fuzzjaw таман ми испадна да одам на пат, ќе ме услужи. Во секој случај ти благодарам на понудата ^^.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.503
16.635
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Мислење за Anne Pro 2. Ми улета, па не знам дали да ја продавам или да ја користам?
 

StefanPetrov

Gaining Experience
5 април 2016
70
143
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
i7-4790 / Deepcool Gammaxx 400 V2
Motherboard
Asus Maximus Ranger VII
Storage
1TB
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
12GB
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Deepcool Volcano Amirani
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
Мислење за HyperX Aqua и Gateron Brown? Сакам да земам или HyperX Alloy Origins или Cooler Master CK530, прилично решен сум за tactile.
 

yane19

Intern
29 јуни 2020
27
14
Еве и јас решив да се придружам на клубот.
Ќе ми биде прва механичка тастатура и ми треба безжична варијанта.

Размислувам да ја земам оваа GamaKay LK67 од Aliexpress.
Ама низ резултатите ми се појавува и некоја Tester68 со многу пониска цена. Не знам, можеби вреди да се проба.
И двете се hot swappable, сакам да почнам со brown switches па ќе видиме понатаму.

Ваше мислење или искуство со овие две, или некој друг предлог?
 

StefanPetrov

Gaining Experience
5 април 2016
70
143
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
i7-4790 / Deepcool Gammaxx 400 V2
Motherboard
Asus Maximus Ranger VII
Storage
1TB
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
12GB
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Deepcool Volcano Amirani
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
Еве и јас решив да се придружам на клубот.
Ќе ми биде прва механичка тастатура и ми треба безжична варијанта.

Размислувам да ја земам оваа GamaKay LK67 од Aliexpress.
Ама низ резултатите ми се појавува и некоја Tester68 со многу пониска цена. Не знам, можеби вреди да се проба.
И двете се hot swappable, сакам да почнам со brown switches па ќе видиме понатаму.

Ваше мислење или искуство со овие две, или некој друг предлог?
Немој да си ја зел првата, не зафркавај, за 4000 денари кај нас во Сетек имаш Cooler Master или HyperX, види во мислењето над тебе кој модели точно. Ако веќе земаш од Али земи нешто до кај 2к ако ти е за поевтино, макар шо кај нас имаш во Сетек Модеком механички за 2к со Оутему свичој. Океј е колку шо знам. Нема логика да купваш од Алиекспрес, од кај нас земи ем нема да чекаш ем ќе имаш гаранција.
 
6 ноември 2012
1.863
1.903
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1.123
1.393
Има ли некаде у МК каде што се продаваат Keychron директно? (без нарачки и чекање 30-45 дена)
Заинтересиран сум за Full size K10.
 

outsider

On your way to fame
14 јуни 2019
356
562
Битола
www.instagram.com
Има ли некаде у МК каде што се продаваат Keychron директно? (без нарачки и чекање 30-45 дена)
Заинтересиран сум за Full size K10.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.550
13.994
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Има ли некаде у МК каде што се продаваат Keychron директно? (без нарачки и чекање 30-45 дена)
Заинтересиран сум за Full size K10.
Нексио >>>>>>>>> ддсторе
http://hardware.mk/#/ куцни keychron во срчот и најди што ти треба. Кажи се дека си од форум па ке си добиеш и попуфче. Батали ги ддстор.
 

outsider

On your way to fame
14 јуни 2019
356
562
Битола
www.instagram.com
Нексио >>>>>>>>> ддсторе
neksio_cenovnik куцни keychron во срчот и најди што ти треба. Кажи се дека си од форум па ке си добиеш и попуфче. Батали ги ддстор.
Во право си не ја видов дека ја има на залиха, пиши ми мене @DonFrozex да ти резервирам :)
 

gloria borger

Gaining Experience
10 мај 2018
33
71
Дечки, од каде може да се купат HyperX Pudding Keycaps овде кај нас ? Гледам на алиекспрес има 2500 денари се. Или предлог некој за pudding било какви ако има кај нас што не се по 3к денари ? Зошто се по 3к wtf..
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.232
3.079
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64
Дечки, од каде може да се купат HyperX Pudding Keycaps овде кај нас ? Гледам на алиекспрес има 2500 денари се. Или предлог некој за pudding било какви ако има кај нас што не се по 3к денари ? Зошто се по 3к wtf..
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
172
508
Скопје
Здраво, дали има некој нарачано DasKeyboard тастатура и дали има опција од негде да се нарача DasKeyboard (Ultimate 4 поточно) во МК? Или можеби негде има во соседни држави да се купи?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.191
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно