1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Колку ви трае батеријата на вашиот смартфон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Allex, 27 Август 2013.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
 2. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  529
  167
  29 Јули 2010
  Како може google app да троши волку батерија ? Се работи за А8 2018 . Исчистен е кешот и дата од апликацијата и повторно исто. Screenshot_20191114-053508_Settings.jpeg

  Испратено од SM-A530F преку IT.mk форум апликација
   
 3. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,034
  2,305
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако продолжи и во наредните дена да ти троши, фактори и ќе се оправи.
   
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  576
  228
  9 Август 2018
  Машко
  Samsung имаат фатален проблем со ова.
  Се некоја апликација или random увек цица батерија, а и кога е исклучен екранот исто така.
  Linus збореше за ова во едно видео:

  View: https://m.youtube.com/watch?v=n46s_iF_IV4
   
 5. MadBuldog

  MadBuldog
  Intern

  13
  14
  22 Јуни 2008
  Машко
  Проблемот се јавува кога ги мигрираш Google контактите и апликациите од стариот на нов андроид телефон заедно со сите пропратни поставки, мене истото ми се случи кога се префрлив од Samsung S7 на S7 Edge. Специфичното намалување на батеријата се случува заради вграденото следење на начинот на користење, циклусот на полнење и празнење на батеријата. Практично заедно со сите поставки од Google акаунтот на новиот телефон се префрлаше и "навиката" за циклусот на полнење и празнење, и со тоа фактички ти се јавува како не целосно времетраењето на батеријата.
  После фабрички ресет, и преземање "само" на контактите, на новиот уред, од Google акаунтот, батеријата си работеше во целост според предвиденото.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,364
  3,072
  24 Септември 2012
  Пази да не правам нешто "наново" во 2020та година зимава. Ако незнаат 20 апликации да средат нека одат да се лечат сите комплет.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,019
  724
  1 Јуни 2016
  Да не гејмав толку, ќе траеше повеќе. Xiaomi Mi A3

  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Pocophone F1

  Screenshot_2019-11-28-23-14-56-704_com.miui.securitycenter.jpg
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  576
  228
  9 Август 2018
  Машко
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,019
  724
  1 Јуни 2016
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  ИмаШе сега немаШе А3,од пријател земав Pocophone F1,веќе 2 нед го терам.

  Испратено од POCOPHONE F1 преку IT.mk форум апликација
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  41
  88
  3 Декември 2016
  Машко
  Xiaomi Redmi 8.. Се изненадив :):):)
   

  Прикачени датотеки:

  На mdeni и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 14. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  733
  788
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  На Tozo8 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  41
  88
  3 Декември 2016
  Машко
  Не очекував дека ке издржи волку :):)
   

Сподели

Вчитување...