1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

интервју со НБРМ - Дискусија

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од Fatal1ty_, 16 Август 2018.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Последна промена: 16 Август 2018
  На jovankaramac, JasSum, Roncic и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ништо лично освен ако не си сопственик на банка хахаахах
   
  JasSum, Boldozer, StOrMK и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,638
  9,315
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Банката е во право. Текстот е напишан според книга и тоа е точно. Доказот е пред очи, многу лимитирана употребна вредност, голем ризик, нерегулиран пазар. Играјте си на свој ризик и се што имате трошете брзо.
   

Сподели

Вчитување...