1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  170
  116
  19 Септември 2017
  Машко
  120hz ako ја смалиш резолуцијата на телефонот.

  Пак Маркетинг за тие што не се разбираат да променат.


  Под дифолт 60hz.

  8k видео на презентацијата имаше дроп на фрејмови.

  1400 евра ладно , телефон за на маса.
  Ама за 4 месеци ќе бил 1200
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,419
  27,108
  4 Септември 2008
  Што сакаше авторот да каже?
   
 3. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  509
  470
  14 Јануари 2016
  Машко
  Jas koristam 6s podolgo vreme, ne koci,bagira i slicno.Kako i site stari telefoni si ima problem so baterija.
   
 4. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Дечки, зошто кога инсталирам Spotify ++ ми излегува грешка "Unable to install Spotify ++. Try again later."?
  Пишете во пп ако има некоја саглам верзија што работи.
   
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  391
  309
  9 Јули 2018
  Машко
  Епл ги банира поточно сертификатот им го поништува,почекај да средат и наново стави ја
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Завчера успеав некако да ја инсталирам, ама пошто го носев на сервис и му направив фабрички рисет, се избриша. Сега пак на истиот начин пробав и со многу други инџектори и со сите ја дава грешката.
  За колку време ја средуваат? Пошто се наоѓа во листата на апликации, би требало да работи.
   
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  391
  309
  9 Јули 2018
  Машко
  Сега само што ја ставив и немам проблем кај мене,Кога ќе инсталираш наново треба да одиш во сетингс да маниш TRUST на новиот сертификат
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Ај прати ми линк во пп од инџекторот што го користиш.
   
 9. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Камерата е супер на 6S и врши работа, S7 нема џек.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,060
  1,361
  17 Јуни 2009
  Машко
  Не е точно, S7 има џек. Од ноте 10 па навака го исфрлија џекот.
   
 11. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Мислам дека мисли на iPhone 7 :p
   
  cipiripi, Happy, filipkir и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Чудна работа, кај што Спотифај ++ нејќе да ми се отвори, па и другиве апликации за инсталирање на вакви кракнати апликации како CokernutX и App Valley не сакаат да се отворат. Кога ќе стиснам на иконата, на цел екран се отвара само логото на апликацијата на позадина и за 1-2 секунди ме враќа на хоум скрин...
  Има некој фикс за оваа глупост?
   
 13. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  ^EDIT: Решението е само фабрички рисет.
   
 14. Geek64

  Geek64
  Intern

  12
  17
  24 Декември 2018
  Прашање: Како инсталираш Spotify? Не сум запознаен како оди на iPhone, претпоставувам е кракирано?
   
 15. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,081
  441
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На ајфон 7 мислев точно.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 16. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  211
  229
  26 Декември 2013
  Машко
  Пробај у сетингс ресет на сафари направи и стави го телефонот во ерплејн мод. Додека е во ерплеј мод отвори ја апликацијата, па исклучи ерплејн.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 17. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  И тоа испробано и пак нејќе. Единствен спас е фабрички рисет.
  Иначе, вчера пак ме зезна. Откако направив фабрички рестарт и инсталирав Спотифај, пробав да инсталирам и Youtube Music ++ и пак истата песна и со двете апликации... Сабајле уште еден фабрички рестарт му направив ама сега пак не можам да симнам Спотифај пошто изгледа го мењаат сертификатот. Кога ќе ја закачат со новиот сертификат, само нејзе ќе ја симнам и веќе не се замарам со овие хакнати апликации. Ме измачија веќе со фабричкото рестартирање. И Епл за*баваат што ги блокираат, си играат детски играчки...
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,419
  27,108
  4 Септември 2008
  @vlavot
   
 19. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  429
  243
  18 Март 2015
  Машко
  Да бе, цацко е крив кога не може да се инсталира пиратерија на афон.
   
  На Avid, Goran., The Geek Boy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 20. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  172
  208
  18 Септември 2015
  Машко
  Излезе Jailbreak за А12 и А13 на ios 13.3
  Успешно го пробав кај мене си лета. мн добро оптимизиран телефонов е ракета iphone xs

  Само малку ќе почекаме да средат твиковите и сорсовите

  Браво за зверот pwn20


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 21. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  ипхоне е најак секогаш лета
   
 22. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  632
  325
  7 oктомври 2014
  Работи checkra1n на А12?  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 23. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  310
  313
  22 Февруари 2012
  Машко
  На А11 работи?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 24. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  172
  208
  18 Септември 2015
  Машко
  Работи на сите А12 и А13 уреди: iphone xs, iphone xr, iphone 11( pro i max), верзија 13.3


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 25. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,145
  1,146
  2 Март 2011
  Машко
  Незнам каде да ја објавам точно веста, овде има најмногу смисла:

  Leaked EU proposal could make smartphone batteries easier to replace

  Значи ќе почнам да ја сакам европскава унија, затоа што таа ќе го исправи она што Аппле го укака.
  ЕУ прво донесе закон за полначи, со што АПпле ќе мора да се прилагоди на Type C стандардот и ќе се полни со стандарден полнач.
  Сега во план е да се укинат интегрираните батерии, кои пак ги измисли Аппле како мерка за штедење а во последните 10 години ги прифатија сите од телефони, таблети до лаптопи. Нема поголема глупости од интегрирана батерија и ЕУ ќе не спаси од 'идеиве' на Аппле.
   
  На Gumirano, draganamon, GGTT1 и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...