• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

z97

 1. Skorp

  Продадено Intel i5 4690k, Gigabyte Z97X Gaming 3, G.SKILL 16GB, Cooler Master hyper h411r

  Ќе ве молам за проценка на следниве делови: Матична - Gigabyte Z97x Gaming 3 Процесор - Intel i5 4690k CPU кулер - Cooler Master Hyper H411R -------------------------------------------------------- РАМ - G.SKILL DDR3 2400MHz 16g (2x8) - 4500 ден. Рамот има гаранција во Нексио до 23.01.2025...
 2. bobson

  Продадено i5 4690k, Sabertooth Z97 Mk2

  Деловиве најверојатно ќе одат на продажба, би ве замолил за проценка на истите. Intel i5 4690k + CM Hyper 212+ + ASUS Sabertooth Z97 Mark 2 Матичната плоча има проблем со LAN портата, едноставно еден ден сама од себе престана да работи. Со нејзе доаѓа и realtek wifi карта од лаптоп со PCI-e x1...
 3. F

  Boot loop на PC

  Здраво, имам два компјутера кои го имаат истиот проблем. Прават константо подигање на системот. Нема POST, туку почнуваат вентиралторите и напојувањето и се гасат по 1 секунда, и се така во круг. Еден од компјутерите беше изгасен коректно и оставен 1 месец во мирување, на првото наредно...
На врв Дно