• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

хибрид

  1. K

    Мислење за Телеком Хибрид?

    Здраво на сите, како што вели насловот, барам мислење и искуства со хибрид рутерите на телеком. Моментално сум во реон надвор од град и имам ADSL на телеком. Брзината е ок за адсл(12-13 mbps), но поради далечината знае понекогаш да закочи или падне. Се размислував дали да сменам/побарам хибрид...
На врв Дно