видео игри

 1. Roxas

  Вовед во screen capturing и потребни спецификации

  Ми се појави желба да учам програми за едитирање видео кое содржи снимка од екран, на пример да се снима how-to видео. Кои се оптималните перформанси што треба да ги има еден десктоп компјутер за да не се осеќа stuttering и значајно намалување на квалитет и фпс. (јасно ми е дека 3950 на пример е...
 2. TATA_MATA

  Најнови игри на пиратските сајтови

  Веќе има слични теми и статии за филмови, како и темата за која игра чекате да биде кракната, но нема тема која ќе биде фокусирана само на споделување на насловите на најновите игри кои се достапни на пиратските сајтови. Не е дозволено споделување на линкови и упатства за тоа како и каде да се...
 3. toshex

  GameRetro [официјална тема]

  Здраво дечки! Ко што повеќето сте запознати лани започнав јутуб канал под псевдонимот SmashB. Успеав да едитирам едно видео пред да сфатам дека треба повеќе труд и припреми. Годинава го ребрендирав каналот во GameRetro, снимав многу материјал со DSLR камера, направив подобар сетап, вложив во...
На врв Дно