• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GameRetro [официјална тема]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,230
5,822
Мелмак
Здраво дечки! Ко што повеќето сте запознати лани започнав јутуб канал под псевдонимот SmashB. Успеав да едитирам едно видео пред да сфатам дека треба повеќе труд и припреми. Годинава го ребрендирав каналот во GameRetro, снимав многу материјал со DSLR камера, направив подобар сетап, вложив во повеќе содржини и многу повеќе внимание посветувам на градење на брендот пред официјално да тргне пак работата.

narrow_cover.png

Бидејќи оваа заедница е голем дел од тоа, на еден или друг начин - дали со помош у наоѓање на ретро ствари ( огромна благодарност до Retro King @JunkieMKD и моите партнери мускетари @Lazarko и @b.a ), дали со препораки и информации и дали едноставно со feedback - сакав да отворам тема овде за сега и/или во иднина кога ида има потреба за дискусија меѓу нашава заедница на тема ретро содржините кои ги креирам и планирам да ги креирам.

Моменталната ситуација е дека имам 5-6 видеа у изработка, и имам помош у едитирање (за среќа, пошо мене ми иде тешко тоа), и ја распространувам мрежата. Мислам дека има некои доста интересни содржини кои ќе ви се допаѓаат. За дел од нив веќе имате видено низ различни теми :)

Доколку ви се допаѓа идејата и сакате да ја поддржите, би ми значело многу ако ги посетите и заследите каналите и социјалните мрежи на следните линкови (однапред благодарам):Комплетна (и понатака ажурирана) листа со сите линкови имате и на вебсајтот:
www.gmretro.com

Се надевам на добра дискусија, и уште еднаш ви благодарам многу за follow и поддршка! ^_^
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,885
4,112
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
И, кога да го очекуваме првото, уствари второто видео? :)
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,375
1,149
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit
Очекуваме многу повеќе видеа наскоро и што повеќе следачи. Искрено го гледав првото видео и ми се допаѓа, воопшто гледајќи дека некој вложува труд и време во вакви видеа треба да не поттикне да соработуваме повеќе измеѓу и да помогнеме колку што можеме. Само напред!
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,044
1,573
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Абре водење YT канал e ongoing проект.
Не иде со 2 години припремање материјал кој ќе го испуцаш за месец дена. :)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,289
28,599
kalco.ru
Извини Муџа нисам те препознао :) Уште и официјална тема..... оптимистички нема што...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,230
5,822
Мелмак
Ќе биде ќе биде :)) Никогаш не беше планот да биде најапдејтуван канал хахах.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,063
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно