• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

телеком

 1. K

  webmail.t.mk нема валиден SSL-сетификат

  Не можам да сфатам како интернет сервис провајдер како Телеком, можеби и најголем давател на вакви услуги кај нас, може да си дозволи да нема безбедносен сертификат на нивниот вебмејл сервис. Не знам детали за конфигурација на имејл клиент програми, можеби некој да сподели ако има и дали тие...
 2. K

  Мислење за Телеком Хибрид?

  Здраво на сите, како што вели насловот, барам мислење и искуства со хибрид рутерите на телеком. Моментално сум во реон надвор од град и имам ADSL на телеком. Брзината е ок за адсл(12-13 mbps), но поради далечината знае понекогаш да закочи или падне. Се размислував дали да сменам/побарам хибрид...
 3. DrMTR

  Продадено Продавам Samsung S9+ Black SM-965F перфектен

  Продавам перфектно сочуван (како од кутија буквално) Samsung S9+ модел SM-G965F Single Sim купен од Телеком со уште ~7 месеци преостаната гаранција. Отклучен на сите мрежи. Од прв ден со Spigen Thinfit 360 футрола и стакло платени 30евра ! Никогаш не сервисиран , не паѓан, без никаков "Burn In"...
 4. hemicharot

  Помош околу одбирање нов интернет оператор

  Здраво луѓе, После долго искуство со телеком, нивната "предобра" корисничка поддршка, МаксТВ, и интернет од телеком, се одлучивме дома да смениме интернет, т.е. оператор од кој земаме интернет. Договорот ни истекува накај почеток на 2020 така да имаме време да се одлучиме. Сме размислувале за...
 5. DrMTR

  Телеком презентираше 5G Demo во Македонија.

  МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ ГО ИЗВЕДЕ ПРВОТО 5G ДЕМО ВО МАКЕДОНИЈА Измерена брзина на мобилната мрежа за над четири пати поголема од 4G брзините Телеком се подготвува за комерцијалниот старт на 5G Денес, во Скопје, Македонски Телеком го реализираше првото 5G демо во земјата, со што направи уште еден...
 6. hemicharot

  Проблеми со телеком рутер

  Ја долго време си имам разни искуства со телеком, но ова досега е најчудно. Пред нешто 3-4 месеци ни донесоа нов рутер (speedport entry 2i) и сменија дсл линијата, нешто ни паѓаше интернетот многу, и нели треба да се намести SSID и password на вифито па се уклучив на 192.168.1.1, како секогаш, и...
 7. TexasUS

  MaxTV - Генерална дискусија

  Темава ја отварам бидејќи не најдов постоечка за МаксТВ. ЈА отварам бидејќи имам одредено прашање околу нивната телевизија односно квалитетот на каналите. Ме интересира доколку има некој кој е нивни корисник или пак некој кој знае, колкав е битрејтот на каналите? SD и HD. Моментално сум на Вип...
 8. hemicharot

  Макс-ТВ Линкови

  Хелоу луѓе, кратко прашање- дали е можно Телеком да ги дадат на претплатници на макств услугата иптв линковите (.m3u;.m3u8;итн...)
На врв Дно