• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

сетек

 1. wolverine

  Многу лошо искуство со СЕТек

  Деновиве имав лошо искуство со СЕТек. До сега сум ги одбегнувал поради се што се изнаслушав во минативе години и не знам што ме натера прв пат после 5-6 години да купувам од СЕТек и тоа тастатура. На 10/08/2020 година нарачав "Kingston HyperX Alloy FPS PRO" Cherry MX Brown тастатура (4799...
 2. MadBuldog

  3700X Double Elite Build

  Ги чекав AMD Ryzen 3950X рецензиите пред да се одлучам со кој процесор ќе одам за мојот прв десктоп build, после повеќе од 15 години. Се мислев помеѓу Ryzen 3600 и 3700X, и базирано на моите работни (и гејминг) потреби на крај се решив да одам со 3700X (од Сетек). Сакав да одам со новиот X570...
На врв Дно