• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mobile

 1. Oktar

  Samsung Galaxy S10+

  Го продавам телефонот... корона, кризни времиња, економијата на колена, а јас како обичен копач во рудникот неможам да си дозволам ваков скап уред :( ако досега не пуштивте солза, каде ќе ви оди душа бре? Иначе телефонот е во исклучително одлична состојба, нема никаде ни грепка ни бутур. Купен е...
 2. Garfield'

  Слаб звук при слушање преку мобилен

  Здраво Дали може некој да знае зошто во еден кинески телефон подобро се слуша на headphones или на звучници? Пробам со samsung како и обично се слуша. Пробам htc исто како и обично. Пробам Homtom се слуша дупло посилно.(звучниците почнаат да гаснат,исклучуваат). Симнав една апликација на...
 3. JensenInterceptor

  Како да поврзам десктоп компјутер преку Мобилен интернет?

  Дали може некој да ми објасни како да поврзам десктоп компјутер преку мобилен интернет? Да го уштекам како УСБ уред? Ама не ми дава избор да му кажам дека ќе биде „модем“, телефонов. Или да упалам Блутут на телефонов, па некако преку тоа, м? Сега пробав да додадам нова врска, Mobile...
На врв Дно