• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Слаб звук при слушање преку мобилен

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Здраво
Дали може некој да знае зошто во еден кинески телефон подобро се слуша на headphones или на звучници?
Пробам со samsung како и обично
се слуша.
Пробам htc исто како и обично.
Пробам Homtom се слуша дупло посилно.(звучниците почнаат да гаснат,исклучуваат).
Симнав една апликација на телот.
Samsung и Htc нема добар звук и не се исклучуваат звучниците.
Може помош
Дали постои нешто подобро за звук како homtom-от?
Homtom-от не е мој од другар пробан од страна на мене.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,211
10,140
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Брат, зошто едноставно не ме убиеш?

Не сфатив, на Хомтомот имаш многу јак звук или на ХТЦ и СамсунК имаш многу слаб?

Каква апликација си симнал? На какво нешто подобро за звук мислиш? Шо мења тоа што е на другар ти а не твој?
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,341
4,769
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Обобобо....
Сакав да помогнам ама не можам, се уморив читајќи.

Извинете за офтопик.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,400
1,113
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Погласно не значи подобро/поквалитетно...
 

apo808

Intern
16 август 2016
48
20
Погласно не значи подобро/поквалитетно...
тотално точно..

сепак би те замолил и јас уште еднаш да го напишеш постов полека смирено за да може да разбереме и да ти помогнеме.. еднаш викаш погласно друг пат потивко, мислам дека никој не те разбра
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,550
2,767
Gaston's setup  
Audio
AR
Ко гугл транслејт да користи, можда не знае македонски?
 

Ace Lud

Unstoppable
7 април 2012
1,123
2,033
Skopje
Ace Lud's setup  
Processor & Cooler
R7 3700x + NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS Crosshair VII HERO
Storage
nvme1TB + 1TB samsung SSD
PSU
V750 Cooler Master
RAM
2x16 3200mhz GSKILL neo
Video card
MSI 2080ti
Case
Lian Li 011 Dinamic
Mouse
g.skill
Keyboard
g.skill
Monitor
LG 27''
OS
Windows 10 pro
Ако незнаеш прашај го чичко Google он сигурно знае. А дали ист плеер се користи на трите телефони? Може и тука да е маката..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Брат, зошто едноставно не ме убиеш?

Не сфатив, на Хомтомот имаш многу јак звук или на ХТЦ и СамсунК имаш многу слаб?

Каква апликација си симнал? На какво нешто подобро за звук мислиш? Шо мења тоа што е на другар ти а не твој?
Да друже на Хомтомот има многу јак звук,а на хтц и самсунг е слаб.
Пробана со апликација booster volume на хтц и самсунгот,но не вади квалитетен звук.
А хомтомот појако се слуша и се исклучуваат звучниците од што многу има звук во телот. за да се накаче звукот.
Али и на телевизорот 100/ да е звукот дава како хомтомот,пак се исклучуваат звучниците од мн. силен звук накачен.
До хтц и самсунгот неможат вака,што треба да направам за да биде посилен звукот?
 

Ace Lud

Unstoppable
7 април 2012
1,123
2,033
Skopje
Ace Lud's setup  
Processor & Cooler
R7 3700x + NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS Crosshair VII HERO
Storage
nvme1TB + 1TB samsung SSD
PSU
V750 Cooler Master
RAM
2x16 3200mhz GSKILL neo
Video card
MSI 2080ti
Case
Lian Li 011 Dinamic
Mouse
g.skill
Keyboard
g.skill
Monitor
LG 27''
OS
Windows 10 pro
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Едно вакво кабелче и директ у појачало, има да грмит телефонот.

Има ли појачало во телефон?
Каде може да се најде телефон
со појачало или да се купи посебно појачало?
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,366
1,127
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-6700 & Noctua NH-U12S
Motherboard
Gigabyte Z270-Gaming K3
Storage
Kingston A2000 NVMe PCIe SSD 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
HyperX Predator 4 x 8Gb 3200MHz
Video card
Sapphire RX 580
Case
G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V
OS
Windows 10 x64 bit
@krema таа е поскапа варијанта иако дава многу подобар звук. Поефтина ти е оваа
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,341
4,769
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
двата модела се добри засилувачи.
Овие може да се рентаат по свадби, слави, крштевки...
Купуваш 50тина ТомБом телефони (или како и да се викаат), си земаш пластични чаши, тоалетна хартија и рентај ги брате... одличен бизнис.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,356
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно