Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

macbook

 1. Се продава - MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016)‎ SPACE GRAY/1.2GHZ/8GB/512GB

  Се продава - MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016)‎ SPACE GRAY/1.2GHZ/8GB/512GB

  Се продава MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016) [Првиот MacBook со ретина дисплеј и USB C полнач] , погоден за канцелариско работење и истиот е користен за такви потреби. Перфектно сочуван и од првиот ден користен во нормални услови и со заштитни пластики/футроли. Повеќе податоци за...
 2. Се продаваат MacBook 13" M1 2020, MacBook Pro 15" i7 2017 & Mac Mini i3 2018

  Се продаваат MacBook 13" M1 2020, MacBook Pro 15" i7 2017 & Mac Mini i3 2018

  Бидејќи имам многу уреди, а реално не ги користам сите, планот ми е да си земам само еден понов. Поради тоа се продаваат: 1. MacBook Pro 13", M1 2020, 8GB RAM, 256 SSD. Гаранција до 07.2024, купен во Ајстајл. Со него идат и пластична заштитна футрола(smoke black боја) и sleeve торбичка Targus...
 3. MacBook Pro (15-inch, 2017)

  MacBook Pro (15-inch, 2017)

  Се спрема за продажба MacBook Pro (15-inch, 2017) потребна е проценка за да се оформи цена. Уредот е во одлична состојба со траги од користење(Минимални). Battery cycles: 465 Retina display Display:15.4-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2880-by-1800 native resolution at...
 4. jvelk

  MacBook Air 13in M1/8GB/256GB

  jvelk додаде нов оглас: MacBook Air 13in M1/8GB/256GB - 55.000 ден. Видете го целиот оглас...
 5. MacBook Air 13in M1/8GB/256GB - Нов

  MacBook Air 13in M1/8GB/256GB - Нов

  Продавам SpaceGray MacBook 13inch со M1 процесор, 8GB RAM и 256GB SSD. Купен од iStyle на 17.09.2022. Гаранција има 2 години (1 година интернационална + продолжена 1 година локална од iStyle) Мекбуков оди комплет со полнач, кутијата оригинална, дополнителната гаранција, надворешниот заштитен...
 6. rotkiv

  Предлог Macbook Pro/Air на старо или ново?

  Здраво на сите. Во последен период сакам да земам Macbook за работа како програмер ама немам искуство со купување лаптоп на старо (до сега никогаш). Ако би биле на мое место моментално со буџет околу 1000е, која опција би ја одбрале и кој модел би било тоа? Правиме муабет за работа со XCode за...
 7. Нема Слика

  Купувам постар iPhone (7/8) и Macbook

  Сакам да ги „подновам“ старите мои со компјутер и телефони кои нема да мора на секои Х месеци да им чистам кеш, бришам вируси, ресетирам и слично, па барам постари модели на iPhone и Macbook Air за нормална цена. Океј е да има знаци на користење на уредот, но до одредена мера. Пожелно е да...
 8. MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)

  MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)

  Станува конкретно за оваа конфигурација: https://everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-i5-2.7-13-early-2015-retina-display-specs.html На овој модел може да се надогради SSD м2, али рамот е на матичната. Батеријата не работи и е подуена, треба да се смени - така да или за...
 9. Нема Слика

  Macbook Air Retina 2018 13”

  Се продава Macbook Air Retina 2018 - 13” Конфигурација Intel i5 - 8гб РАМ - UHD 617 графика. 128GB SSD Лаптопот е супер сочуван, користен само за работа, го добивате комплет со Magic Mouse и Dongle USB / HDMI Port. 700 EUR Линк до реклама5: https://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=4384676
 10. Нема Слика

  Apple MacBook Air 13, 13,3 ", M1, 16 GB, 512 GB, 7 core GPU, Gray

  Се продава заради апгрејд - гаранција до 26.02.2023, батеријата околу 25 полнења, козметички совршен со сите тракатанци и кутии.
 11. Y

  Refurbished macbooks

  Дали знаете каде се продаваат користени мекбукови? Би сакал macbook pro M1 16 inch да земам на старо (најосновниот модел so 16 GB ram и 512gb ssd). Ако знаете и некоја страна надвор од Македонија ве молам пишете.
 12. DonFrozex

  Продавам Macbook Air М1 13.3" 2021

  Планирам да го дадам персоналниов Мек, пошто 99% од времето го користам службениот, и овој ми малтене стои во фиока. Ова може да се потврди и по колку е користен, односно колку battery cycles има. Лаптопот е козметички 10/10, нема никакви оштетувања или проблеми по него. Купен од MediaMarkt...
 13. deni.mitev

  Продадено Продавам MacBook Pro 16"M1 Pro 512GB НОВ НЕОТПАКУВАН

  MacBook Pro 16": M1 Pro 512GB - Silver Цена 2300еу.
 14. Oktar

  85W MagSafe 2 Power Adapter

  Продавам половен но речиси неупотребуван полнач за Apple Macbook-ци кои се компатибилни со MagSafe 2. Станува збор за појакиот, 85W моделот, не 65W. Еве и слика од него. Може да биде ваш за само 3230 денари! P.S. Каблето не е оштетено, нешто од што патат овие уреди, само е прљаво. P.P.S. Доаѓа...
 15. Mario Markovski

  Продадено Macbook air (13-inch, 2017)

  Лаптопот е премногу сочуван Macbook air 13 инчи , 2017. Купен е во Mалта 2018 година со следните спесификации: CPU 1.8GHz dual-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 2.9GHz, with 3MB shared L3 cache SSD : 128GB PCIe-based RAM : 8GB 1600MHz DDR3 GPU: Intel HD Graphics 6000 Display : 13.3 Inch OS...
 16. Глупав

  Помош окулу оправање после Update на Mac од 2012

  Пријателка од Скопје Mac 2012 правен update (кој можно е да е прекинат вечерта)... сега бара некој user и pass и не прифаќа познати такви Би замолил во ПП некој телефон од член сериозен кој би се сложил за скромна накнада (споредбено со iStyle) да среди набрзина (во најлош случај reinstall)...
 17. Oktar

  Продадено MacBook Pro Mid 2015

  Има ли некој заинтересиран за MacBook Pro Mid 2015, купен во Февруари 2016та по цена од 155.000 денари од iStyle, најјакиот модел во понудата. Лаптопот е целосно исправен, без дефекти, никогаш сервисиран, никогаш паѓан и слично. Доаѓа во оригинална кутија и два полначи (само полначот е 7000...
 18. toshex

  PD USB-C полначи за лаптоп (MacBook, ThinkPad, XPS, ASUS...)

  Бидејќи сум во потрага по добар полнач и бидејќи непроверени и лоши струјни доставувачи може да направат повеќе штета отколку ќар, би сакал да отворам тема кај шо би се споделувале мислења и прашања околу USB полначи за лаптопи (и мобилни) бидејќи веќе натаму конвергира пазарот и во догледна...
На врв Дно