Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

li-fi

  1. ContentBot

    Технологии на иднината: Li-Fi

    Li-Fi (или LiFi), односно безжична комуникациска технологија која користи светлина за пренос на податоци и позиција помеѓу уредите. Она по кое се разликува Li-Fi од општо применетата Wi-Fi е по тоа што Wi-Fi користи радио фреквенција за да создаде напон во антената за да може да пренесе...
На врв Дно